Bilgi Kulübü’yle İngilizceyi anlamak daha kolay!

İngilizcede günlük konuşma dilinde çok kullanılan fakat kurslarda öğretilmeyen pek çok kalıplaşmış deyim var. İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Konuşma Kulübü, eğitimlerini buna göre planlayarak İngilizce anlamayı daha da kolay hale getiriyor

İngilizce öğrenmek çok zahmetli bir süreç. Bin bir fedakarlıkla aylarca kurslara gidiyorsunuz, kitaplar alıp sorular çözüyorsunuz. Ardından tam da ‘bu iş oldu’ dediğiniz noktada, katıldığınız bir ortamda konuşulanların büyük bir kısmını anlamadığınızı görüp ümitsizliğe kapılıyorsunuz. Ya da İngilizce bir film izliyorsunuz ama filmin kahramanları arasında geçen diyalogların çoğunu anlayamıyorsunuz. Bu durum, İngilizce öğrenmek için kursa giden pek çok kişinin ortak derdi.

Dil bilgisi kuralları zorluyor

Türkiye’de İngilizce ile ilgilenen herkes, öncelikle dil bilgisi kurallarını öğrenmek zorunda bırakılıyor. Bu da iş ya da sosyal hayatında İngilizce konuşacak, yazışacak yetişkin bireyleri hem gereksiz yere yoruyor hem de İngilizce öğrenme isteğinin kaybolmasına, bu konudaki inancın yitirilmesine ve özgüven sorununa yol açıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde İngilizce eğitim veren Konuşma Kulübü tam da bu noktada dil öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak için farklı bir yöntem izliyor.

Kültürler arası farklılık önemli

Konuşma Kulübü’nün kurucusu Volkan Yaşa, İngilizcede günlük konuşma dilinde çok kullanılan fakat kurslarda öğretilmeyen pek çok kalıplaşmış deyim olduğunu söyledi. Yaşa, “İngilizcede aslında kelime anlamları bambaşka olan fakat bir araya geldiklerinde bir espri ya da deyimi belirten kalıplar var. Bazı kelimeler göründüğünden farklı anlamlar taşıyabiliyor. Sonuçta öğretmeye çalıştığımız dilin kültürünün bizimkinden tamamen farklı ve Konuşma Kulübü olarak bunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Eğitimlerimizi buna göre planlayarak İngilizce anlamayı daha da kolay hale getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Yazan 16 Mayıs 2017 Salı. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME