Bilim kahramanları sizi bağışa davet ediyor!

Sosyal Bağış Hareketi, Türkiye’de bireysel bağış ve sivil toplum kuruluşu (STK) bilincini uyandırmak adına çalışmalarına devam ediyor. Her ay bir STK’nın tanıtılarak ayın ikinci perşembesinin Sosyal Bağış Günü olduğu hareketin ikinci STK’sı Bilim Kahramanları Derneği oldu. 

“Bilimin toplumsal yaşamın odağında yer aldığı bir dünya” hedefiyle yola çıkan Bilim Kahramanları Derneği’nin mucitleri, 11 Mayıs Perşembe günü bağışçılarının desteğini bekliyor. 

MarjinalSosyal’in girişimi ve Facebook’un katkılarıyla başlatılan Sosyal Bağış Hareketi, Türkiye’de bireysel bağış ile sivil toplum kuruluşu (STK) bilincini uyandırmak ve STK’lara güç vermek adına çalışmalarına devam ediyor. 15 ay boyunca her ay bir STK’nın tanıtıldığı hareketin ikinci STK’sı Bilim Kahramanları Derneği oldu. Her ayın ikinci perşembesinin bir STK’ya “Sosyal Bağış Günü” olarak adandığı harekette, 11 Mayıs Perşembe günü bağışlar Bilim Kahramanları Derneği için toplanacak.

Bilim Kahramanları Derneği, Türkiye’de bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın, hiçbir ayrım olmaksızın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi adına çocuk ve gençleri bilimle buluşturuyor. 5 yılda 56 ilden 13.966 bilim kahramanına ulaşan dernek, çocuk ve gençlere fen, matematik, mühendislik, teknoloji, sorgulama, problem çözme, eleştirel düşünme, araştırma, sunum, zaman kullanımı, iletişim, takım çalışması, organizasyon, tasarım, kodlama becerileri alanlarında özgüven kazandırıyor. Bugüne kadar 17 farklı alanda 38 yaş altı 34 bilim insanını da ödüllendiren derneğin projeleri arasında Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League Junior (FLL® Jr.) (6-10 yaş), Bilim Kahramanları Buluşuyor / FLL (9-16 yaş) ve Dünya Robot Olimpiyatı /WRO (10-19 yaş) bulunuyor.

Bilim Kahramanları için yapılacak her bağışın hem bilime hem de toplumsal kalkınmaya katkısı olacağını belirten Bilim Kahramanları Derneği Genel Sekreteri Özlem Mutlu Doğan, “Sosyal Bağış Hareketi’ne dahil olmak toplumumuzda bilimsel farkındalığı artırmak adına önemli bir adım. Biz Bilim Kahramanları Derneği olarak bilimi genç zihinlerle buluşturarak toplumsal kalkınma ve gezegenimiz için fikirler üretiyoruz. Bilimin dil, din, sosyal ve ekonomik durum fark etmeksizin her çocuk için olduğunu savunuyoruz. Bilim kahramanlarına bilim sevgisini ve merak etmeyi “rekabet” bilinciyle değil, dayanışma ve takım ruhuyla aşılıyoruz. Bu anlamda yapılacak her bağışın bir mucitin ve toplumumuzun geleceğini değiştireceğine inanıyoruz” dedi.

Bilim Kahramanları Derneği’ne 11 Mayıs Perşembe günü Facebook üzerinden Fonzip veya BKM chatbot altyapılarıyla ya da doğrudan Bilim Kahramanları Derneği internet sitesinden bağış yapılabiliyor. Bilim Kahramanları ve Sosyal Bağış Hareketi için kullanılacak hashtagler; “#sosyalbağışhareketi”, “#birinizhepimiziçin”, ”herçocukmucitdoğar” olacak.

Sosyal Bağış Hareketi Sosyal Medya Hesapları
facebook.com/sosyalbagishareketi
instagram.com/sosyalbagishareketi
twitter.com/BagisHareketi
#birinizhepimiziçin

 

Yazan 06 Mayıs 2017 Cumartesi. Kategori Güncel, Her Şey!, Kampanya, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME