Binlerce iPhone Belçika’daki bir depodan çalındı

iphone-boxesDünyanın en önemli elmas merkezlerinden biri olarak bilinen Belçika’nın Antwerp şehrindeki bir depo geçtiğimiz günlerde soyguncular tarafından boşaltıldı. Ancak soyulan depo elmas ve mücevherlerle değil binlerce iPhone ile doluydu.

Belçika basınından alınan bilgiye göre, 4000’e yakın iPhone gece depodan yokoldu. Deponun çatısında iPhone’ların depolandığı kısmın tam üstüne açılan bir delikten hırsızlığın gerçekleştirildiğini söyleyen polis, bunun şirket içindeki birileri tarafından organize edilen bir soygun olduğundan şüphelendiklerini açıkladı. Belçika’daki bir taşımacılık şirketi olan Ceva Logistics’in sahibi olduğu depodan çalınan iPhone’lar, Apple’ın Belçika’daki wireless ortağı Mobistar şirketine aitti.

Tatil sezonundan ötürü iPhone stoğu yapan Mobistar yöneticileri, hırsızların bu sebepten onları hedef almış olabileceğini söylediler. Belçika’dan çalınan iPhone’ların SIM-kilidi bulunmuyor. Bu nedenle çalınan iPhone’ların herhangi bir ülkede satılabilir ve  kullanabilirler. Ancak, Mobistar şirketi, çalınan tüm telefonların seri numaralarını bloke ettiklerini belirtti.

Depodan çalınan iPhone’ların piyasa değerinin yaklaşık 3 milyon dolar olduğu söylendi.

Yazan 08 Aralık 2009 Salı. Kategori Güncel, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME