Bir oyundan 3 milyar dolar kazandılar!

activision_blizzardActivision Blizzard firmasının yaptığı açıklamaya göre, firmanın “Call of Duty” oyunundan elde ettiği toplam satış geliri 3 milyar doları aştı.

“Call of Duty” oyun serisi, serinin ilk oyununun piyasaya sürüldüğü 2003 tarihinden bu yana 55 milyondan fazla satış yaptı.

Geçtiğimiz ayın başlarında serinin altıncı oyunu olan “Call of Duty: Modern Warfare 2” oyununu oyuncularla buluşturan Blizzard, ilk beş gün içinde 550 milyon dolarlık satış kaydettiklerini açıkladı. “Call of Duty: Modern Warfare 2”, piyasaya sürüldüğü ilk gün, sadece ABD ve İngilterede toplam 4.7 milyon kopya sattı.

Activision firmasının CEO’su Bobby Kotick; “Eğer oyuncuların, Call of Duty oynayarak geçirdikleri toplam zamanı düşenecek olursanız, muhtemelen modern tarihteki en çok izlenen eğlence olayı olduğunu görürsünüz.” şeklinde bir açıklamada bulunarak, oyunun popülerliği konusunda iddiasını ortaya koydu.

Yazan 13 Aralık 2009 Pazar. Kategori Ekonomi, Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME