BİTES; METPROM PROJESİ başarı ile tamamladı

bitesPiri Reis Üniversitesi için BİTES Savunma tarafından geliştirilen METPROM (Modular Enhanced Training Programme for European Maritime Security Personnel – AB Liman Güvenlik Personeli Eğitim Programı) Projesini başarılı bir şekilde tamamlanarak teslim edildi.

Bahse konu proje kapsamında; Piri Reis Üniversitesi tarafından yürütülmekte olan METPROM AB Projesi’nin özgün web sitesinin dizayn edilerek proje ekibi tarafından geliştirilen eğitimlerin modüler kurslar şeklinde e-learning amaçlarına uygun olarak interaktif eğitim programlarına dönüştürülmesi, bununla ilgili altyapının hazırlanması, yönetilmesi, uygulanması ve değerlendirilmesini sağlayacak bilgisayar tabanlı eğitim yazılımının (e-öğrenme) kurulmasıdır.

METPROM Projesinin ana amacı, deniz Limanlarında görev alacak güvenlik personeline güvenlik eğitimi verilmesi ve bu eğitimde simülasyon tabanlı modüllerle hali hazırda geliştirilmiş olan yeniliğin transfer edilmesi, bu şekilde, dünya ticaretinin %90 dan fazlasının gerçekleştiği limanlarda gemi trafiğinin yoğunluğu nedeniyle giderek daha karmaşıklaşan operasyonlardan doğan güvenlik açıklarının giderilmeye çalışılmasıdır.

Yazan 14 Temmuz 2015 Salı. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME