BIZCON Verilere Bekçi Tuttu!

s1367906858_BizconLOGO__CMYK_Şirketlerde gün içinde oluşan verilerin gece saatlerinde düzenlenmesi, ertesi gün ise tüm sistemsel işlerin tamamlanmış ve analize hazır raporların oluşturulması gerekiyor. BIZCON özel bir ekiple müşterilerinin süreç zincirlerini 02:00 – 09:00 saatleri arasında takip ederek, sistemlerin sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

Günümüzde büyük veri ile birlikte raporlama ve analizin önemi gittikçe artıyor. Gün içinde oluşan verilerin gece saatlerinde arka plan süreç zincirleri tanımlanarak tetiklenmesi, ertesi gün gelindiğinde tüm sistemsel işlerin tamamlanmış ve analize hazır raporların oluşturulması gerekiyor. Bu şekilde işletmelere hız ve esneklik kazandırılabiliyor. BIZCON kurduğu özel ekiple süreç zincirlerini kesintisiz sürdürebilmesini sağlıyor, müşterileri için takip ediyor ve sorunlara anında müdahale ediyor.

Donanım veya yazılım kaynaklı hatalar veriminizi düşürmesin

Süreç zincirleri ile SAP NETWEAVER BW veri ambarı uygulamasından, raporlama ve analiz amaçlı SAP ve SAP bağımsız sistemlerden otomatik olarak veri çekilebiliyor. Otomatik veri çekimi esnasında donanım veya yazılım kaynaklı hatalar ile karşılaşılabiliyor. Bu durumda gün içinde kritik öneme sahip raporlar alınamıyor ya da alınabilmesi için veri aktarım işlemlerinin tekrarlanması gerekiyor. Mesai saatlerinde çalıştırılmak durumunda kalan süreç zincirleri ERP sistemi üzerinde ekstra bir yük oluşturuyor ve bu durum operasyonel kullanıcıları etkileyebiliyor. Ayrıca gündüz yapılan yüklemeler geceye göre daha uzun sürdüğü için SAP BW veri ambarından güncel verilere ulaşmakta gecikilebiliyor, önemli şekilde zaman kaybı ve verimsizlik yaşanabiliyor.

Mesai saatleri dışında sorunsuz ve kesintisiz hizmet

BIZCON İş Analitikleri Direktörü Özgür Yavuzkara, kurdukları özel ekibin süreç zincirlerini müşterileri için 02:00 – 09:00 saatleri arasında takip ettiğini söyledi. Ayrıca ekibin herhangi bir sorun oluştuğunda anında müdahale ettiğini ekleyen Yavuzkara, her sabah, süreç zincirinin durumunu da müşterilerine e-posta ile raporlandığını belirtti. Bu hizmet sayesinde veri yükleme işlemi mesai saatleri dışında sorunsuz ve kesintisiz tamamlanmasına olanak sağlandığına dikkat çeken Özgür Yavuzkara, hızın ve sürekliliğin öneminin gittikçe arttığı günümüzde geliştirdikleri yeni hizmet ile raporlama kesinti risklerini ortadan kaldırmanın verimliliği artırdığı belirtti.

Yazan 11 Mayıs 2013 Cumartesi. Kategori Güvenlik, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME