BIZCON’dan Muhteşem Çözümler

BizconLOGOBIZCON, mobil hizmetlerde hem bugün hem de yarın için piyasanın ihtiyaçlarını ve müşterilerin gereksinimlerini belirleyerek çözümler üretiyor.

Günümüz ekonomisinde iş gücü maliyetleri ve çalışanların işletme giderleri büyük önem kazandı. Bu maliyetlerin optimizasyonu önemli bir tasarruf aracı olarak ön plana çıkıyor. Özellikle internet hızının, akıllı telefon ve tablet cihazlarının artması ve gelişmesi piyasa rekabet şartlarını da değiştirdi. Mobil uygulamalar ile çalışanların herhangi bir kısıtlama olmadan istedikleri zaman istedikleri yerde işlerini yapabilmelerine imkân tanınmaya başlandı. Ayrıca mobil uygulamalar ile gerçek zamanlı veri paylaşımı yapılarak rakiplere karşı rekabetçi avantaj elde edilirken, raporlama ve karar verme mekanizmalarının da hızlanması sağlandı.

Hızla gelişen teknolojiyi ve piyasa ihtiyaçlarını nesnel olarak izleyip bunu analitik bir şekilde çözümlemeyi bakış açılarının temel prensibi olarak benimsediklerini söyleyen BIZCON Teknoloji Uygulamaları Direktörü Arda Berkman, mobil altyapısına sahip olmanın günümüz şartlarında rekabetçi güç elde edebilmek için zorunlu bir faktör olduğunu belirtti.

Operasyonları sahada yöneten şirketler için rekabet avantajı

Mobil uygulamaların iş dünyasında hızla büyüdüğü bu dönemde kurumlara günlük hayatlarında sıklıkla kullandıkları uygulamalarını mobilize edecek çözümler götürdüklerini söyleyen Arda Berkman, operasyonlarını sahada yöneten şirketlerin mobilleşme yolunda önemli adımlar attığını gördüklerini belirtti. Mobil teknolojilerin iş ortamı ve çalışma alışkanlıklarında da önemli değişimlere neden olduğunun altını çizen Berkman, saha satış otomasyonu, tedarik zinciri yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi veya filo ve araç takibi gibi uygulamaların günümüzde en yaygın kullanılan kurumsal iş çözümleri arasında yer aldığını belirtti. Berkman, Mobil teknolojilerin ayrıca, hasta takip sistemlerinden stok ve depo yönetimine kadar çok sayıda iş sürecinin tamamlayıcı bir parçası olduğunu ekledi.

Mobil uygulamalara talep artıyor

Zaman ve mekandan bağımsız olarak şirketin verilerine güvenilir, rahat ve hızlı erişim sağlaması ve esnek yapısı nedeniyle mobil uygulamalara olan talebin gün geçtikçe artmaya başladığını belirten Arda Berkman, kullanan şirketlere sağladığı rekabetçi avantajlar sayesinde mobil uygulamalar pazarının katlanarak büyümesine neden olduğunu sözlerine ekledi. Akıllı telefon ve tabletlerin kullanışlılık bakımından bilgisayarlar ile rekabet edebilecek düzeye gelmesinin, her yıl rekor sayıda mobil cihaz satışının gerçekleşmesine zemin hazırladığına dikkat çeken Berkman, yapılan araştırmalara göre 2016 yılında çalışanların yüzde 40’ının mobil olacağı öngörüsünün mobil uygulamalar pazarının ne kadar hızlı büyüyeceğinin işaretlerini verdiğini söyledi.

Yazan 20 Haziran 2013 Perşembe. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME