BTK’dan çağrı merkezlerine 30 sn sınırı

11824_logoÇağrıları 6 sn içerisinde karşılayan İnfoline, dış kaynaklı çağrı merkezi hizmeti için hazır…

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan “Hizmet Kalitesi Yönetmeliği”yle çağrı merkezlerinde beklemeye 30 sn sınırı geliyor. Profesyonel yaklaşımıyla bekletmeden ve sonuç odaklı hizmet sunan İnfoline, gelen çağrıları 6 sn içerisinde karşılıyor.

BTK’nın sabit ve mobil görüşmelerin yanı sıra internet hizmetlerini de kapsayan düzenlemesi operatörlere belirli kısıtlamalar getiriyor. Buna göre, sabit telefonla yapılan aramalar en geç 1,2 saniyede, cep telefonuyla yapılan aramalar ise en geç 5 saniyede çalmaya başlayacak. Bu süre internet sayfaları için ise 40 saniye ile sınırlı tutulacak. Çağrı merkezlerinde müşteriyi dakikalarca bekletmeye de sınır getiren yönetmelik gereği, 30 saniye içinde müşteriye cevap veremeyen operatörler ciddi para cezaları ödeyecek. 

Türk Telekomünikasyon Kurumu’ndan Rehberlik Hizmeti Lisansını Nisan 2008’de alan Infoline, tamamladığı altyapısı ve 400 binin üzerindeki firma bilgisiyle kullanıcılarına 6 sn içerisinde cevap vererek hayatlarını kolaylaştırıyor. Türkiye’nin özelleştirilmiş bilinmeyen numaralar hizmetinde ilk ve tek şirketi olan Infoline’ın Genel Müdürü Mehmet Ceyhun Güler, 11824 numarası üzerinden hem bireysel hem de kurumsal müşterilere ayrı ayrı hizmet verdiklerini ifade ederek “Infoline olarak 11824’ ün insanların gündelik yaşamlarını kolaylaştıran, birçok bilgiye en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayan önemli bir servis olacağını düşünüyoruz. Alternatiflerin arttığı bu dönemde detaylı bilgi alma istekleri, eksik bilgilendirmeler sonucundaki müşteri şikâyetleri, sesli yanıt sistemleri içinde kaybolan müşteriler çağrı merkezlerinde yoğunluk yarattı. Bu yoğunluk, hizmet almak isteyenlerin telefonda uzun süre beklemesine dolayısıyla da şikâyetlere yol açtı. Bu konuda BTK tarafından gerçekleştirilecek olan usul ve düzenlemeler, sektörde hizmet veren çağrı merkezlerini de yatırıma ve büyümeye zorlayacak.” diye konuştu.

Şu andaki mevcut yapılarıyla gelen çağrıları 6 sn içerisinde karşıladıkları bilgisini de veren Güler, Türkiye’de faaliyet gösteren dış kaynaklı çağrı merkezlerinin gelen çağrıları cevaplama ve dış arama yapma kabiliyetlerinin dışında telefon ile satış, telefonla anket yönetimi, veri girişi, veritabanı temizliği gibi konularda da yapılanmalarının tamamlandığını ifade ederek finans, telekom, sigorta gibi sektörlerde kurumsal müşterilerine çağrı merkezi hizmetlerini, getirisi en yüksek ve fiyat/performans oranı en iyi şekilde tedarik etmek üzere de çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan Rehberlik ve Çağrı Merkezi Hizmeti lisansı alan Infoline’ın 11824 numarası bundan böyle üç GSM operatörü ve Türk Telekom’la yola devam ediyor. Etkili call center hizmetiyle telefonda bekleme derdine çözüm sunan 11824, artık sadece bilinmeyen ve acil numaralarda değil, banka ATM’leri, televizyon yayın akışları ve içerikleri, akaryakıt litre fiyatları, yemek tarifleri, astroloji, il telefon alan kodları, posta kodları, il plaka kodları, ülke plaka kodları, ülke telefon alan kodları, birim çevirici (ağırlık, hacim, zaman, sıcaklık ), ülke para birimleri ve anlamlarıyla isimler gibi farklı alanlarda da hizmet sunuyor.

Yazan 15 Aralık 2009 Salı. Kategori Güncel, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME