Bursa kentsel dönüşüm zirvesine ev sahipliği yapacak

BAÞBAKAN DÜÐÜMÜ ÇÖZDÜ, DOÐANBEY TOKÝ'DE HAYAT BAÞLIYOR ANKARA’DA ÇEÞÝTLÝ TEMASLARDA BULUNAN BÜYÜKÞEHÝR BELEDÝYE BAÞKANI RECEP ALTEPE, DOÐANBEY KENTSEL DÖNÜÞÜM PROJESݒNDE BÝR DÝZÝ SÜBVANSÝYONU ÝÇEREN DÜZENLEMELERÝN BAÞBAKAN RECEP TAYYÝP ERDOÐAN TARAFINDAN ÝMZALANDIÐINI SÖYLEDÝBursa  çarpık ve plansız yapılaşmanın önüne geçerek, şehirlerin yaşanabilir alanlara dönüştürülmesini amaçlayan kentsel dönüşüm konusu, tüm detaylarıyla Bursa’da masaya yatırılacak. Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi 7 Şubat’ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Konut ve Yapı Gazetesi tarafından ilgili kurumların desteğiyle düzenlenecek Bursa Kentsel Dönüşüm Zirvesi, inşaat ve finans sektörünü, yerel yönetim temsilcilerini, kamu ve özel sektör profesyonellerini ve akademisyenlerini, kentsel dönüşümün mevcut durum tespitini değerlendirmek, kentsel dönüşümün uygulandığı ve uygulanacağı bölgeler için fikirler geliştirmek ve sorunlara çözüm bulmak amacıyla bir tartışma platformunda bir araya getirecek.

Kentsel dönüşümde kent bilinci oluşturarak toplumsal farkındalığın sağlanmasını amaçlayan zirvede, kentsel dönüşüm sürecinin içinde yer alacak olan tüm tarafların kentsel dönüşüm konusunda bilinçlendirilmesi adına; “Kentsel dönüşüm ve İnsan, Kentsel Dönüşümde Bursa’nın Mevcut Durum Değerlendirilmesi, Kentsel Dönüşümde Şehir Planlaması ve İmar, Sanayi Bölgelerinde Kentsel Dönüşüm” konuları kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, akademisyenler ve uzmanları tarafından ele alınacak.bursaaaa

PROF.DR. ÖVGÜN AHMET ERCAN’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM IŞIĞINDA BURSA’NIN DEPREM ANALİZİ

Deprem konusunda Türkiye’nin önde gelen bilim adamları arasında yer alan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 7 Şubat’ta gerçekleşecek olan Kentsel Dönüşüm Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılacak ve kentsel dönüşüm ışığında Bursa’nın deprem analizini adlı oturumda Bursa’nın depremselliği ve kentsel dönüşümün önemi hakkında açıklamalarda bulunacak.

Yazan 19 Ocak 2015 Pazartesi. Kategori Güncel, Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME