Canon Europe’tan WWF’a Destek

conan kutuplarCanon, görüntüleme alanında ekipmanları ve uzmanlığıyla bilimsel araştırmalara destek olmaya devam ediyor. Canon Europe, son olarak WWF International’ın Sibirya’daki Laptev Denizine yaptığı keşif gezisinde WWF’yi destekledi.

Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri Canon Europe, WWF International’ın Doğayı Koruma Görüntüleme Ortağı olma misyonunun bir parçası olarak, Sibirya’daki Laptev Denizi’ne yaptığı keşif gezisinde WWF’yi destekledi. Bu gezi, 2012 yılının yaz aylarında ‘Siku’ya – Kalan Son Buzul Alana Seyahat’ adı altında düzenlenen başarılı bir araştırma seyahatinden sonra, son 12 ay içinde gerçekleştirilen ikinci WWF Kutup Bölgesi keşif gezisi oldu.

WWF International’ın, Rusya Kutup Bölgesi’ndeki en bakir alanlardan biri olan Taimyr Yarımadası’na yaptığı keşif gezisi 13-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Bu keşif gezisiyle WWF, gerekli genetik malzemeleri toplayarak, Laprev bölgesinde genetik açıdan farklı mors ve kutup ayısı popülasyonu olup olmadığını veya Laprev Denizindeki hayvanların civardaki popülasyonlardan biri veya birkaçı ile ilişkisi bulunup bulunmadığını tespit etmeyi amaçladı. Bu sorunun yanıtlanabilmesi, her iki tür için de etkili durum izleme sistemlerinin kurulmasına ve bu türlerin korunabilmesi için gerekli önlemlerin belirlenmesine bağlı.

Yönetim kurulunda yer alan bilim insanlarına ek olarak Rusyalı vahşi yaşam fotoğrafçısı Alexey Ebel de keşif gezisini görüntülerle belgelemek üzere ekibe katıldı. Keşif gezisine Canon’un sponsorluğuyla katılan Alexey Ebel, görüntüleme sürecinde Canon fotoğraf makinesi ve lens ekipmanlarını kullandı.

“WWF ile ortaklığımıza yepyeni bir halka eklendi”

Canon Europe Marka İletişim Direktörü Cyp da Costa şunları dile getirdi: “WWF International ile kurduğumuz ortaklıklara bir yenisi daha eklenmiş oldu ve WWF International’ın Kutup Bölgesiyle ilgili bu misyonunu da destekliyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bilimsel araştırmada görüntüleme çok önemli bir rol oynar. Laprev Denizi’ne yapılan keşif gezisinde, Canon’un görüntüleme ekipmanları ve uzmanlığı, WWF’nin çevre ve iklim değişikliği sorunlarında farkındalığı artırma ve mevcut durumu belgelendirme girişimlerine yardımcı oldu.”

WWF Küresel Kutup Bölgesi Programı, İletişim ve Dış İlişkiler Müdürü Clive Tesar ise şöyle bir yorum yaptı: “Laprev bölgesindeki hayvanların civardaki popülasyonlarla ilişkili olup olmadığı gizemini çözmemize yardımcı olması açısından Canon’un desteği çok hayati bir önem taşıyor. Bu ayrıca, dünyanın neredeyse hiç bilinmeyen bu parçasını fotoğraf ve video aracılığıyla tüm dünyayla paylaşmak, Kutup Bölgesini dünya çapında bilinir hale getirmek için de büyük bir fırsat.”

Canon Europe, 1998 tarihinden beri WWF International’ın doğayı koruma ortağı. Yıllardır devam eden bu ortaklık, Canon Europe’un, insanların doğal ortamla uyum içinde yaşayacakları sürdürülebilir bir gelecek idealine olan bağlılığının göstergesi. Söz konusu ortaklık Kutup Bölgesine yapılan keşif gezilerinin yanı sıra birçok inisiyatifi destekliyor. Bunlara WWF-Canon Küresel Fotoğraf Ağı ve WWF çalışanlarına yönelik fotoğrafçılık eğitimi de dahil.

Yazan 18 Eylül 2013 Çarşamba. Kategori Fotolar, Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME