Canon PIXMA PRO Ailesini Tanıttı

PIXMA PROCanon, Filigran Fotoğraf Stüdyoları’nda gerçekleştirdiği keyifli etkinlikte ödüllü PIXMA PRO yazıcı ailesini tanıttı. Katılımcılar etkinlik boyunca fotoğraf çekip, yazıcıları deneme fırsatını yakaladılar.

Canon PIXMA PIXMA PRO-1, dünyanın ilk ayrı mürekkep özellikli A3+ yazıcısı olmasıyla dikkat çekiyor. CANON PIXMA PRO-100 ve PRO– 10 ise evde ve stüdyoda profesyonel kalitede baskı alınmasını sağlayacak iki A3+ fotoğraf yazıcısı.

Üç ürünün ortak özelliği son derece şık tasarımları, verimlilikte ve performansta yakaladığı üstün seviyeler ve bunların sonucunda almaya hak kazandığı önemli ödüller.

Görüntüleme ve baskı çözümlerinin lider firması Canon, yazıcı segmentinde PIXMA PRO ailesinde yer alan ürünleriyle profesyonel kalitede baskı alma imkanı sağlıyor. PIXMA PRO serisinin en son üyeleri arasında yer alan PRO-1, PRO-100 ve PRO-10 ile profesyonel, yarı profesyonel ve de amatör kullanıcılar; evde, ofiste veya stüdyolarında, istedikleri her ortamda profesyonel kalitede baskılar alabiliyorlar.

Dünyanın ilk 12 ayrı mürekkep özellikli A3+ yazıcısı

Canon’un ödüllü PIXMA PRO-1’i, EOS’tan ilham alınarak tasarladı. Bu şık model, renkli ve siyah/beyaz baskıda olası en yüksek baskı kalitesinin elde edilmesini sağlıyor. Profesyonel ve ciddi amatör fotoğrafçılar için ideal bir seçim olan PRO-1, verimlilikte yakaladığı üstün seviyeler sayesinde stüdyo kullanımı ve ticari sergiler için de uygun.

PIXMA PRO-1, dünyanın en önde gelen teknoloji ödüllerinden biri olan EISA’da 2012-2013’ün Fotoğraf Yazıcısı alanında En İyi Ürün Ödülü’nü alırken, dpreview.com’dan da yine aynı alanda Altın Ödülü almaya hak kazanmıştı.

PIXMA PRO-1’in eşsiz 12 mürekkepli sistemiyle, birçok alanda renk gamını belirgin bir şekilde genişlettiği gibi yeni Renk Berraklığı İyileştirme özelliği ile siyah yoğunluğu artırılabiliyor. Resmin genelinde tek tip parlaklık elde edilebilirken, beş tek renkli mürekkep, gölgeli ve aydınlık alanlarda mükemmel ayrıntı zenginliğiyle profesyonel kalitede siyah/beyaz baskılar üretiyor; pürüzsüz renk tonu dağılımı ve daha az grenlilik görülüyor. Görüntü kalıcılığı sağlayan yeni nesil LUCIA pigmentli mürekkepler kullanıldığı için baskılar güven içinde satılabiliyor veya sergilenebiliyor.

Olağanüstü kalitede renkli ve siyah/beyaz baskı

PIXMA PRO-1’in 1200 dpi giriş çözünürlüğünü desteklemesi sayesinde, profesyonel kameralarda sayısı gün geçtikçe artan pikseller yansıtılabildiği gibi 4800×2400 dpi’a kadar yüksek çözünürlük değerlerinde kusursuz baskılar alınabiliyor. Yeni Optimum Görüntü Üretimi (OIG) sistemi, fotoğraf rengini analiz ederken, buna göre en iyi mürekkep kombinasyonunu ve mürekkep damlacıklarının boyutunu net bir şekilde hesaplıyor. Bu işlemlerden sonra mürekkep Canon’un 12.288 püskürtme uçlu FINE yazıcı kafası ile kağıt üzerine olması gerektiği şekilde ve miktarda serpilmiş olur. OIG sistemi, her baskı modunda ve medya tipinde renk üretimini zenginleştiriyor, baskının genelinde doğal renk tonu dağılımı ve tek tipte parlaklık elde edilmesini sağlıyor.

Yeni PIXMA PRO-1’de üç renkli modu vardır: Yeni Fotoğraf Rengi baskı modu, kişilerin renk hafızalarıyla eşleşecek canlı maviler ve yeşiller üretir. Lineer Ton modu, renkleri lineer ton eğrisiyle üretirken ICC Profilleri modunda kullanıcılar kağıda özgü renk profillerini kullanabilir veya kendi profillerini yaratabilirler.

PIXMA PRO-1 yaklaşık 2 dakika 55 saniye içinde galeri kalitesinde bir baskı üretebiliyor. Mürekkep değişimleri arasındaki süre uzatılarak uzun süreli, kesintisiz baskı alınması sağlanıyor. Ethernet bağlantısı sayesinde PIXMA PRO-1 bir ağ üzerinde paylaşıma açılabiliyor. PIXMA PRO-1, yazıcı ayarlarını basitleştiren ve toplu baskıya imkan tanıyan Easy-PhotoPrint Pro eklenti yazılımı ile birlikte geliyor. Artık tüm Adobe Photoshop ailesine tam destek sağlandığı gibi Canon’un Digital Photo Professional yazılım paketi de destekleniyor.

Yazan 14 Mayıs 2013 Salı. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME