CeBIT Hannover 2010’da ekonomiye yön veren tüm sektörlere kucak açıyor

CB10_H02_13060709Her yıl onbinlerce teknoloji tutkununu Almanya’nın Hannover kentinde buluşturan dünyanın en büyük teknoloji fuarı CeBIT’te, CeBIT Hannover, TÜRKSAT ve Hannover Messe International Istanbul & HİFAŞ ortaklaşa bir basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, ekonomiye yön veren tüm sektörlerin yer aldığı dünyanın en büyük teknoloji buluşmasında; akıllı ev teknolojilerinden, Green IT’ye, navigasyon sistemlerinden, finans sektörü için geliştirilen uygulamalara kadar, tüm yenilikler katılımcı basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Dünyanın bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda en yeni ürün ve hizmetlerin ilk defa görücüye çıktığı CeBIT Hannover, teknoloji tutkunlarını büyülemeye devam ediyor. İspanya’nın konuk ülke olduğu, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 68 ülkeden 4 bin157 şirketin katıldığı fuarın ikinci gününde, CeBIT Hannover, Hannover Messe ve TÜRKSAT ortaklaşa bir basın toplantısı düzenledi. CeBIT Hannover Başkan Yardımcısı Gerald Munderloh, Hannover Messe International İstanbul ve HİFAŞ Genel Müdürü Alexander Kühnel’in yanısıra bu yıl ve önümüzdeki yıl CeBIT Bilişim Eurasia’nın ana sponsorluğunu üstlenen TÜRKSAT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Kaplan’ın da katıldığı toplantıda, CeBIT Hannover’de sergilenen, bireysel ve kurumsal alanda geliştirilen en yeni teknolojilerle tüm yenilikler paylaşıldı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ile kapılarını açan dünyanın en büyük bilgi teknolojileri ve iletişim fuarı CeBIT Hannover’in bu yıl daha geniş kitlelere hitap ettiğini belirten Gerald Munderloh; “Teknoloji dünyasında yaşanan yakınsama, bilişim sektöründe yeni alanları, ürün ve hizmetleri de beraberinde getiriyor. Bu yılki düzenlediğimiz fuarda, bu yakınsamayla birlikte sektöre katılan tüm yenilikleri 68 ülkeden 4 bin 157 katılımcının ve onbinlerce ziyaretçi ile paylaşabilmeleri için ev sahipliği yapıyoruz. 2010 yılında tüm dünyada 40’a yakın organizasyon iptal edilirken, CeBIT sahip olduğu vizyoner bakış açısı ile sapa sağlam ayakta. Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak, sadece donanım dünyasındaki gelişmelere yer vermekle kalmayıp, aynı zamanda yazılım ve toplam çözümleri de ön plana çıkaracak, yeni bir fuar hazırladık. Günlük hayatta yaşam alanlarımızı saran tüm yenilikleri CeBIT Hannover 2010’da teknoloji tutkunlarıyla buluşturuyoruz. Bu anlamda bu yıl iş dünyası ağırlıklı olmak üzere, Green IT, akıllı ev teknolojileri, CeBIT House, tüm dünyada hızla gelişen web teknolojileri ve “CeBit Sounds” adı altında müzik özel bölümüyle teknoloji dünyasındaki tüm trendleri gözler önüne seriyoruz” açıklamasını yaptı.

Yazan 06 Mart 2010 Cumartesi. Kategori Ekonomi, Fotolar, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME