Çevre dostu unvanı LG Cinema 3D TV’nin

 Düşük enerji tüketimi sunan ve karbon salınımını azaltan LG’nin yeni nesil TV’lerinden 47LM760S, ürün ağırlığı, enerji tüketimi ve üretim maddelerinin azlığı gibi nedenlerde ‘Climatop’ unvanının sahibi oldu. LG, Cinema 3D Smart TV modellerinden 47LM760S’in, üretim ve taşıma aşamalarında çevre dostu olma özelliği ve karbon salımına etkisi nedeniyle Climatop unvanına değer görüldüğünü duyurdu. Climatop, çevre dostu ürün ve hizmetleriyle doğaya katkı sağlayan şirketleri unvanla ödüllendiren bağımsız bir organizasyon olma özelliği taşıyor.

LG Electronics TV Bölümü Başkanı Seogho Ro, “Enerji tüketimi, karbon salınımında en büyük sorunu oluşturuyor. Biz LG olarak TV’lerimizin daha az enerji harcayan, çevre dostu ürünler olmasına yönelik teknolojiler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Ayrıca üretim ve dağıtım süreçlerinde karbon salınımını azaltan yöntemleri benimsiyoruz. Bu yolla yeşil iş ilkeleri geliştiren iş ortaklarımıza da destek oluyoruz” dedi.

Climatop’un bağımsız olarak gerçekleştirdiği testler sonucunda, LG 47LM760S’in diğer 3D Smart TV’lerden çok daha az salınıma neden olduğu ortaya çıktı. Ürünün düşük ağırlığı daha az karbon salımına olanak tanırken neredeyse yok denecek kadar ince çerçevesi de buna katkı sağlıyor. Tüm bu etkenler birleşince 47LM760S’in ağırlığı, bir önceki LG 3D Smart TV’den yüzde 14 daha hafif oldu, bu da taşıma ve dağıtımda harcanan enerjinin azalmasına yol açtı. Önceki modellere göre yüzde 20 oranında daha az enerji harcayan 47LM760S, geleneksel TV’lerin yerini alsa Avrupa’da bir TV’nin ömrü olan 7 yıldan sonra90 kgdolayında karbon salımına engel olunuyor.

Yazan 18 Temmuz 2012 Çarşamba. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika, Yeşil Bilişim. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME