Check Point Web 2.0 çıtayı yükseltiyor

Check Point, kurumlara binlerce Web 2.0 uygulamasının kurum içinde kullanımını denetleme ve güvenlik altına alma olanağı sağlayan yeni Application Control Software Blade’ini pazara sunduğunu duyurdu. Yeni blade, Check Point’in benzersiz UserCheck teknolojisini kullanarak uygulama denetiminde çalışanların karar sürecine katılmalarını ve IT yöneticilerinin uygulama kullanım politikalarını özelleştirebilmelerini sağlıyor. 50.000‘den fazla Web 2.0 widget ve 4.500‘ü aşkın internet uygulaması ile dünyanın en geniş uygulama kütüphanesi olan Check Point AppWiki’yi kullanan Application Control Software Blade, benzersiz uygulama görünürlüğü sağlıyor. Check Point böylece sektörde ilk defa teknoloji, kullanıcı farkındalığı ve geniş uygulama denetimininin faydalarını tek bir çözüm içerisinde bir arada sunmuş oluyor.

Check Point ve Ponemon tarafından yakın zamanda 2.100‘ü aşkın IT güvenlik uzmanı ile gerçekleştirilen ankete göre IT güvenlik yöneticilerinin çoğunluğu, yeni İnternet uygulamalarının kurum içinde kullanımı ile ilgili risklerin ortadan kaldırılmasında çalışanların rolünün çok önemli olduğuna inanıyor. Check Point, uygulama denetimine, gelişmiş güvenlik teknolojisi ile kullanıcı farkındalığını birleştiren, farklı, modern bir yaklaşım getirerek, çalışanların kurum güvenliğini riske atmadan Web 2.0 araçlarından faydalanabilmelerini sağlıyor. Yeni Application Control Blade’i kurumların web uygulamaları için tam olarak kurum ve çalışan ihtiyaçlarına uygun politikalar tanımlamalarına imkan sağlıyor. Ayrıca yeni blade Check Point’in benzersiz UserCheck teknolojisini kullanarak çalışanları uygulamaların sebep olabileceği risklere karşı uyararıyor ve onlara uygulamaya iş için mi yoksa kişisel amaçlarla mı eriştiklerini soruyor. Çözüm kullanıcıları kurumsal İnternet kullanım politikaları hakkında bilgilendirirken, IT yöneticilerine de kullanım trendleri ile ilgili bilgiler veriyor.

Check Point Genel Müdürü  Coşkun Göktan, kurumlara teknoloji, çalışan farkındalığı  ve dünyanın en büyük web uygulamaları veritabanının kombinasyonundan oluşan bir çözüm sunarak uygulama denetimine yeni bir dinamik getirdiklerini söyledi. Göktan ayrıca çözüm sayesinde kurumların tam olarak çalışan ve kurum ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş uygulama denetimi politikalarından faydalanabileceklerini belirterek buna şöyle bir örnek verdi: “Kurumlar belli uygulamalara ve web sitelerine, çalışan rol ve sorumluluklarına göre erişim izni vermek istiyorlar. Örneğin çalışanlara Facebook’a erişim izni vermek isteyebiliyor ama oyun veya chat gibi iş dışı Facebook uygulamalarını da engellemek istiyorlar. İşte Check Point Application Control Software Blade ihtiyaç duyulan bu derecede ince ve esnek güvenlik politikaları uygulanabilmesini sağlıyor.”

Check Point Software Blade mimarisine dayanan Application Control blade’i, herhangi bir Check Point güvenlik duvarı ağ geçidi üzerinde tek bir tıklama ile etkinleştirilebiliyor. Yeni blade tek bir güvenlik yönetim konsolundan merkezi olarak yönetilebiliyor ve birleşik olay analizi ile, IT yöneticileri uygulama kullanımını, kullanıcı, grup, frekans ve risk seviyesi düzeyinde izleyip denetleyebiliyorlar. Application Control Blade aynı zamanda Active Directory ile kolayca entegre olarak, belli kullanıcı veya grupların belli uygulamaları erişmelerine izin verirken diğerlerini kısıtlayabiliyor.

IDC güvenlik araştırmaları  analisti Charles Kolodgy, günümüzde İnternet tehditlerinin kurum ağına sızmak için Web uygulamalarını, özellikle de sosyal paylaşım uygulamalarını kullandıklarını belirtiyor. Web 2.0 güvenliği için çözüm arayan kurumların, teknolojinin gücüne, uygulama kütüphanesinin genişliğine, çözümün ağda nereye kurulacağına ve çalışanların riski azaltmadaki rolüne dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Kolodgy, Check Point’in yeni Application Control Software Blade’inin bu ihtiyaçları karşılayan güçlü ve eksiksiz bir çözüm olduğunu belirtiyor.

Check Point Genel Müdürü  Coşkun Göktan, Check Point’in yenilikçi güvenlik duvarı teknolojisi ile diğerlerinin 50 katı büyüklüğündeki uygulama kütüphanesinin bir araya gelmesi ile kurumlara, onları Web 2.0 kullanımının iş avantajlarından mahrum bırakmadan, en geniş ve en esnek uygulama denetimi çözümünü sunduklarını söyledi.

Yazan 23 Ağustos 2010 Pazartesi. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME