Check Point’ten güvenlik denetimi

check_pointAğ ve bilgi güvenliğinde önde gelen firmalardan Check Point, güvenlik çözümlerine 50.000’i aşkın Web 2.0 widget ve 4.500’ü aşkın İnternet uygulaması için güvenlik denetimi eklediklerini duyurdu. Bu ilave, FaceTime Communications firmasından sektörün en kapsamlı uygulama sınıflandırma ve imza veritabanının satın alınması sonucunda gerçekleşti.

Bu gelişme, kurumlara uygulama kullanımı üzerinde son derece kapsamlı denetim olanağı tanırken, güvenlik yöneticilerinin de belli İnternet uygulamalarının kullanımından doğan tehditleri önleyebilmelerini sağlıyor. Check Point bu yeni güvenlik denetimlerini tüm ağ geçidi ürünleri ile kullanılabilecek bir Software Blade olarak sunacak. Hatırlanacağı gibi, Software Blade mimarisi kurumların yeni teknolojileri mevcut sistemleri üzerine çok basit ve hızlı bir şekilde, küçük maliyetlerle eklemelerine olanak tanıyor. Check Point’in 2009 başında duyurduğu Software Blade mimarisi bu devrimsel niteliği ile güvenlik dünyasının bu yıl en çok ses getiren gelişmesi olmuştu.

Check Point Başkan ve CEO’su Gil Shwed, bu satın almayı duyurmaktan mutluluk duyduğunu, bunun İnternet güvenliğinin seviyesini yükseltmeye devam etmelerine, pazar ve teknoloji liderliklerini güçlendirmelerine katkı sağlayacağını söyledi. İnternet ve kullanımının gelişip, evrilmesi sürecine paralel olarak, her aşamada Check Point’in kurumların güvenli bir şekilde bağlanabilmelerini sağladığını vurgulayan Shwed, bu kapsamlı uygulama denetiminin Web 2.0 teknolojilerinin güvenle kullanılabilmesini sağlayacağını belirtti.

IDC Güvenlik Ürünleri Araştırma Direktörü Charles Kolody de, bu satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “FaceTime’ın uygulama veritabanını  satın alması, Check Point’e kurumların Web 2.0 uygulamaları  da dahil olmak üzere, tüm ağ trafiğini izleyebilme ve denetleyebilmelerini sağlayan bir çözüm yaratma olanağı sağlayacaktır. Bu gelişme Check Point’in endüstrideki liderliğini güçlendirmekte ve firewall’u sadece bir ağ güvenliği çözümü olmanın ötesine taşımaktadır.”

Check Point Başkan ve CEO’su Gil Shwed, firewall’u sürekli olarak yeniden icat etmeye devam ettiklerini, dünyanın en büyük uygulama sınıflandırma veritabanının buna eklenmesinin Software Blade mimarisinin doğal bir genişlemesi olduğunu ve mimari ve çözümlerinin gücünü ortaya koyduğunu belirtti.

Yazan 15 Aralık 2009 Salı. Kategori Güncel, Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME