Chrome OS neden Windows’a karşı tehdit olamaz?

chrome windows

Google ilk olarak Chrome OS’u açıkladığında birçok yorumcu bu internet devinin Microsoft Windows’a meydan okuduğunu yazmışlardı. Gerçek şu ki Chrome ne Windows’a ne Mac OS X’e ne de herhangi bir Linux işletim sistemine söylendiği gibi rakip olabileceği.

Google’ın bu ayın başında açıkladığında Chrome, Ürün Geliştirme Bölümü Başkan Yardımcısı Sundar Pichai “ burada gördüğünüz her şeyi, Chrome kendine özgü tarzı ile yapacak” diyordu.

Google Chromium OS’u bilgisayarına indirip kullanan bir çok eleştirmen ve yorumcu, Chrome’u fazla kulanmadıklarını çünkü bu işletim sisteminde sadece bugların mevcut olduğundan değil aynı zamanda uygulama alanlarında, uygulama pencerelerinde ve uyarı ekranlarında tam olarak olgunlaşmadığını ve Chrome browser’da bulunan özelliklerden pek de fazlasının olmadığını belirtiyorlar.

Chrome OS hız ve ucuzluk gibi boşlukları doldurmak için tasarlanıyor. Aşırı pil tüketimi aza indirerek bunların boyutlarının küçülmesinde de yardımvı oluyor. Gelecek nesilin teknolojileri üzerinde çalışan Google, Chrome OS’da HTML5 Web uygulamaları kullanılarak yeni bir bilgisayar ekosistemi yaratıyor bu da kullanıcıların kendilerinin oluşturduğu özellikleri ve seçenekleri çoklu platformlarda kullanmalarına olanak sağlıyor.

Ayrıca Chrome OS açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olma öelliğini taşıyor.

Yazan 14 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Fotolar, İnceleme, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME