Çin okulları iddiaları yalanladı

fft5_mf334255Çin’ in iki köklü okulu haklarındaki iddiaları yalanladı. Geçtiğimiz ay Google ile Çin arasında gerginliğe yol açan saldırıların arkasında iki Çin okulunun olduğu haberlerini yayınlamıştık.

Shanghai Jiaotong üniversitesi ve Lanxiang Meslek Okulu iddialar karşısındaki suskunluğunu bozdu.  Çin resmi haber ajansı Xinhua’nın haberinde, adı açıklanmayan bir yetkilinin açıklaması yayınlandı. Açıklamada iddiaların sert bir dille yalanlanıyor ve araştırmacıların hiç bir delil olmaksızın okulları suçlaması anlamsız olarak nitelendiriliyor.

İddiaların bir bölümüne özellikle cevap veren yetkili, saldırıların Ukrayna’lı bir öğretmenin ders verdiği bir sınıftan kaynaklandığı iddiasına yabancı bir çalışanları olmadığını söyleyerek cevap verdi. Okulun ordu ile yakın ilişkide olduğu haberlerine ise ordu ile olan ilişkilerinin okullarından mezun olan öğrencilerin orduya yazılması ile sınırlı olduğunu belirterek cevap verdi.

Yaşanan siber saldırılar ile Google ile Çin hükümeti arasında yaşanan gerginlik sonucu Google Çin’ deki hizmetlerini durudurma tehdidinde bulunmuş ve Çin ise geri adım atmamıştı. Saldırılar ile ilgili olarak Çin hükümeyi sessizliğini korurken araştırmalar devam ediyor.

Yazan 22 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME