Çin’deki internet kullanıcı sayısı 384 Milyon’u aştı

china_internet_cafeÇin dünyada internet kullanımının en fazla olduğu ülke ve geçtiğimiz yıl %30’luk artışla birlikte kullanıcı sayısı 384 milyonun üzerine çıktı. Kullanıcılar bilgisayar veya mobil aygıtlar vasıtası ile internet kullanımını gerçekleştiriyorlar.

1.3 milyarlık nüfusa sahip Çin’de mobil aygıtlar ile internette dolaşanların sayısı %106’lık artışla 233 milyon’a ulaştı. 3. Nesil telefonların artması ile birlikte bu sayı sürekli olarak artmaya devam ediyor. Ayrıca internet kullanıcıların %8’i sadece mobil telefonlar ile internete bağlanıyor.

Çin Hükümeti sadece iş ve eğitim amaçlı internet kullanımını teşvik ediyor. Özellikle son günlerde e-mail hesaplarının hacklenmesinin ardından Google’ın tartışmaya açtığı ve sansürleri kaldırmaya yönelik tehditler büyük ses getirdi.

Çin İnternet Şebekesi Enformasyon Merkezi’nin verilerine göre Çin’deki çevrimiçi ticaret 2009 yılında 250 milyar yen’e (37 milyar dolar)  ulaştı.

Yazan 18 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME