Çin’in online oyundan elde ettiği yıllık gelir: 4 milyar dolar!

TECH-US-CHINA-ONLINEGAMES-REVENUEIresearch firmasının yaptığı araştırmaya göre, Çin’in online oyun endüstrisi 2009 yılında, bir önceki yıla göre büyümesini yavaşlatarak yüzde 30.2’lik bir büyüme gösterdi. Çin’in online oyun sektöründen elde ettiği gelir, bu büyümenin ardından 27.1 milyar yene yani 3.97 milyar dolara yükseldi.

2009 yılında en büyük pazar payına sahip oyun firmaları ise Tencent Holdings, Shanda Games ve NetEase.com olarak açıklandı.

Aktif online oyuncuların sayısı, 2009 yılında 60 milyondan 70 milyona yükseldi. Bu rakam, Çin’deki İnternet kullanıcılarının beşte birine denk geliyor.

Çin’in online oyun sektöründen geliri, geçtiğimiz birkaç yıl içinde çok büyük artışlar gösterdi ve önümüzdeki üç yıl içinde, gelirlerin ikiye katlanması bekleniyor. Bu gelişmedeki en büyük etkenin, Çin’li oyun şirketlerinin, online oyunlar ve online mobil oyun sektöründeki hızlı büyümeye önem vermesi ve bu gelişmeden faydalanması olarak gösteriliyor.

Yazan 11 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori Manşet, Oyun, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME