Cisco’dan veri merkezlerine avantaj sağlayan çözümler

Cisco, yeni nesil Unified Computing System ve Nexus portföyüne kattığı ürünler ile veri merkezi altyapısını dönüştürerek şirketlere maliyetlerini düşüren ve performansı artıran çözümler sunuyor.

Cisco, şirketlerin veri merkezleri alanındaki altyapı maliyetlerini düşürmek ve stratejik rekabet avantajı sağlamak üzere tasarladığı çözümü “Data Center 3.0” portföyünü genişletiyor. Veri merkezlerindeki karmaşık altyapıları ortadan kaldıran ve aynı zamanda daha iyi sanallaştırma desteği sağlayan çözüm, kurumlara çeviklik kazandırıyor.

Data Center 3.0 portföyünü genişleten yeni teknolojilerin başında Cisco Unified Computing System’in ikinci nesli yer alıyor. Sanallaştırmayı daha ileri aşamaya taşıyan Cisco Unified Computing System’in ikinci nesli, yüksek performanslı bilgi işlem mimarisi, ağ, depolama erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını, enerji verimliliği sunan tek bir sistemle sağlıyor.

Cisco Unified Computing System portföyüne eklenen iki ve dört soketli yeni sunucular, yüzde 50’ye varan işlemci gücü, yüzde 300 uygulama performansı artışı ve dört kat daha fazla bellek alanı sayesinde kurumsal iş yükünü karşılayacak ideal platformu oluşturuyor. Anahtarlama platformu Nexus portföyüne Nexus 2248 ve Nexus 2232 genişleticilerini ekleyen Cisco, veri merkezlerine 10-Gigabit ethernet kapasitesini taşıyor.

Cisco, veri merkezi mimarisi portföyüne yeni katılan yenilikçi ürünler sayesinde:
• İlk nesil Cisco Unified Computing System sunucularına göre 4 kat daha fazla işlem gücü sağlanıyor.
• İlk nesil Cisco Unified Computing System sunucularıyla karşılaştırıldığında aynı kasa ile bant genişliği kapasitesi 4 kat artıyor.
• Önceki ağ yapılarına oranla yönetilmesi gereken noktalar yüzde 92 oranında azalıyor. 
• Cisco Virtualized Interface Card (sanallaştırılmış arayüz kartı) ile uygulama işlem hacminde yüzde 30 artış yaratılıyor.
• Hafıza genişletmesi ile yüzde 76 oranında daha fazla veri tabanı sırkıştırması yapılabiliyor.
• Benzer yapılara oranla yüzde 10 daha az enerji tüketiliyor.

Cisco Data Center 3.0 portföyüne eklenen ürünler:

Unified Computing System M2 B-Serisi ve C-Serisi iki soketli sunucular: Intel Xeon 5600 işlemci serileri üzerine inşa edilen bu sunucular, yüzde 50 daha fazla işlemci gücü sağlıyor.

Cisco Unified Computing System B-Serisi ve C-Serisi dört soketli sunucular: Intel Xeon 7500 işlemcilerini kullanan bu sunucular, geleneksel dört soketli sunuculara oranla 3 kat daha iyi performans sergiliyor. Hafıza kapasitesi iki katına çıkan bu sunucular bellek konusundaki bant genişliğini ise 9 kat artırıyor. 

Cisco FEX-link mimarisi: Cisco Unified Computing System ve Cisco Nexus 5000 serilerinde kullanılabilen FEX-link mimarisi, yakında Nexus 7000 serisi anahtarları da destekleyecek. Ayrıca gelecek yıl içerisinde her bir yaprak sunucu için 160 GB bant genişliğini destekliyor olacak.

Nexus 2248 ve Nexus 2232 anahtarlar: BT yöneticilerine esneklik ve ölçülebilirlik sağlayan bu anahtarlar, kablolamayı yüzde 70, enerji tüketimini yüzde 30 ve maliyetleri ise yüzde 40 oranında azaltıyor.

Enerji tüketimini yüzde 10 azaltan sistem: Mimari içerisinde kullanılan yeni donanımlar ve soğutma için sağlanan daha etkin hava akışı sayesinde enerji tüketimi yüzde 10 azaltılabiliyor.

Çevreye daha saygılı veri merkezleri: Intel’in yeni Xeon 5600 işlemci serisi, BT yöneticilerine daha etkin enerji yönetimi imkanı tanıyor. Unified Computing System Yönetim Programı sayesinde ise güç ve soğutma konusunda daha etkin bir kullanım sağlanabiliyor.

Cisco Nexus 1010 sanal hizmet aracı:  Artan performans ile sanallaştırma ortamlarını destekliyor.

Cisco MDS 9148 çok katmanlı anahtar: Güç tüketimi ve ve yerden tasarruf etmek için tasarlanan bu anahtar, sektördeki en yüksek bant genişliğini sağlıyor.

Cisco Servisleri:  Cisco, kurumlara Data Center 3.0 mimarisinin sağladığı faydalardan en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için Sanallaştırma Servisleri portföyünü de genişletti.

Yazan 28 Nisan 2010 Çarşamba. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME