Cisco’nun Unified Computing System çözümleri Ankara’da tanıtıldı

ciscoCisco’nun Türkiye’deki tek yetkili Unified Computing System iş ortağı Probil,  veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisini Ankara’da tanıttı.

Cisco, Türkiye’deki tek yetkili Unified Computing iş ortağı olan Probil ile birlikte Ankara’da düzenlediği etkinlikle veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing System mimarisini tanıttı. Ağ, sunucu, veri depolama ve sanallaştırmayı tek platformda buluşturan Unified Computing mimarisi, hem veri merkezinin toplam maliyetini düşürerek iş verimliliğini artırıyor hem de enerjinin etkin kullanımına imkan tanıyor.

Veri merkezi altyapısına mimari bir yaklaşım getiren Unified Computing sistemi sanallaştırmanın önemli avantajlarının kullanılmasını sağlıyor. Bu sistem ile bilgi işleme, ağ, depolama erişimi ve sanallaştırmayı modüler bir mimari ile bir araya getirip tek bir noktadan yönetmek mümkün olabiliyor. Unified Computing System, sanallaştırılmış ortamların ölçeğini ve performansını yükseltirken veri merkezlerinde de verimliliği artırıyor.

Unified Computing sisteminin veri merkezi sorunlarının çözümünde yeni bir sayfa açtığına işaret eden Cisco İş Geliştirme Yöneticisi Özay Uyanık, “Cisco’nun Blade Anahtarlama ve Sanallaştırma kavramlarına yeni bir boyut getiren Unified Computing teknolojisi yetkili iş ortağımız olan Probil  tarafından Türkiye’deki kurumların hizmetine sunuluyor.” diyor.

Probil’in CTO’su Necmi Ön ise konuyla ilgili şunları söylüyor: Cisco’nun Blade Anahtarlama ve Sanallaştırma kavramlarına yeni bir boyut getiren Unified Computing teknolojisinin ilk ve şu an için tek yetkili iş ortağı olarak, Cisco ile beraber sunduğumuz çözümlerle, ağ danışmanlığı ve entegrasyonu hizmetlerinde en büyük pazar payına sahibiz. Müşterilere en iyi hizmeti sunmak için alanında en iyilerle işbirliği içinde olmak gerekiyor. Cisco, yakın işbirliği içinde olduğumuz ve yetkinliklerini müşterilerimizin hedefleri doğrultusunda sinerji yaratacak biçimde entegre ettiğimiz en önemli üreticiler arasında yer alıyor

Cisco Partner Summit 2009’da Doğu Avrupa Bölgesi’ninde en iyi Wireless Kablosuz Teknoloji iş ortağı seçilen Probil, Türkiye’nin ilk Cisco Silver sertifikalı iş ortağı olma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Cisco Unified Computing sisteminin sunduğu avantajlar:

• İşletmelerin veri merkezlerine sahip olma maliyetini, yatırım harcamalarında (CAPEX) yüzde 20’ye ve operasyonel giderlerde (OPEX) yüzde 30’a kadar düşürüyor.

• BT verimliliği ve iş etkinliğini artırarak uygulamaları devreye alma sürelerinin günlerden dakikalara düşmesini sağlıyor. Bilgi İşlem ekiplerinin bakıma harcadığı zamanı da minimuma indiriyor.

• Karmaşık yapıların tek merkezden yönetimini sağlayarak hem süreçleri yalınlaştırıyor, hem de ölçeklenirliği artırıyor.

• Kullanılan enerjiyi ve iklimlendirme maliyetlerini azaltarak verimlilik sağlıyor.

• Endüstri standartlarına dayanan mimari sayesinde uygulamaların bir arada çalışmasına imkan vererek sistem yatırımlarında devamlılığı sağlıyor.

Yazan 22 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME