Cisco şirketler arası işbirliğini güvenlik duvarının ötesine taşıyor

CiscoCisco Intercompany Media Engine – IME (Şirketler Arası Medya Motoru), kurumların sınırlarını aşarak var olan telefon numaraları üzerinden güvenli ve yüksek kaliteli video ve ses görüşmelerini mümkün kılıyor.

Cisco, IME ile internet üzerinden tümleşik iletişim aramaları yapmaya imkân tanıyor. Cisco’nun işbirliği teknolojileri kapsamında sunduğu ürün ve hizmetlerin bir parçası olan Cisco Intercompany Media Engine, tüm kullanıcıların, standart telefon numaralarını çevirerek, video erişimli cihazlarından anında, eş zamanlı ve yüksek güvenlikli video ve yüksek duyarlılıkta genişbant ses görüşmeleri gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

Değer zincirleri boyunca işbirliğini artırmak için tasarlanan Cisco IME’nin hedefi, görüntülü telefon ya da diğer işbirliği teknolojilerinin kurum içi önemini fark eden firmaların, bu imkânları, aynı teknolojik altyapıya sahip müşterileri, tedarikçileri ve stratejik ortakları ile iletişimde kullanmalarını sağlayacak şekilde genişletmek.

Cisco IME, kurumlara, son derece güvenli, yüksek kaliteli ses ve video aramalarını internet üzerinden gerçekleştirme imkânı sunuyor. Söz konusu aramalarda, hâlihazırda kullanılan altyapının yeniden yapılandırılması ya da değiştirilmesine gerek kalmadan, var olan telefon numaraları kullanılıyor. Kendi kendine öğrenen bir teknolojiye dayanan Cisco IME, IP ağları üzerinden güvenli, yüksek kaliteli ve düşük maliyetli çağrı yönlendirmeyi kolaylaştırmanın tüm yönlerini keşfedip yönetiyor; böylece hem kullanıcılar hem de sistem yöneticileri aynı deneyimi yaşıyor.

Cisco’nun uzun yıllardan bu yana şirket içinde ve müşterileri için sınırsız işbirliğini mümkün kıldığını belirten Cisco Ses Teknolojileri Grubu Başkan Yardımcısı Barry O’Sullivan; “IME’nin son on yılda geliştirilmiş en güçlü iletişim teknolojisi olduğunu düşünüyoruz. Bu önemli dönüm noktası daha iyi işbirliği uygulamalarını hayata geçirmemizi sağlayacak. Pazar yenilenmeye devam ettikçe ve iş uygulamaları geliştikçe, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza, bir telefon görüşmesi yapmak kadar kolay ve etkili, ama aynı zamanda maliyet etkin bir yolla iletişim kurma imkânını sağlamayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kullanıcılara vücut dillerini de kullanarak daha etkin iletişim kurma şansı veren teknoloji, aynı zamanda maliyetleri de düşürüyor. Ek olarak, Cisco ve iş ortaklarının sunduğu hizmetler, müşterilerin bu teknolojiden mümkün olan en yüksek faydayı sağlamasını ve ağ sınırları arasında daha iyi bir işbirliği deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

IME’yi bölümlere ayrılmış iş zincirlerini; internet ve kişisel telefon numaraları dahil IP ağları üzerinden küresel, güvenli, gerçek zamanlı bir işbirliği topluluğu haline getirmek için geliştiren Cisco, IME teknolojisinin temel öğelerini standartlaştırmak için Internet Engineering Task Force ile birlikte çalışıyor.

Yazan 31 Mart 2010 Çarşamba. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME