Cisco’nun Unified Computing System çözümleri Türkiye’de

PROBIL-LogoCisco Unified Computing System, ağ, sunucu, veri depolama ve sanallaştırmayı tek platformda buluşturuyor. Cisco’nun Türkiye’deki tek yetkili Unified Computing iş ortağı olan Probil, veri merkezlerindeki kaynakları birbirine bağlayarak bilgisayarları, ağı, depolamaya erişimi ve sanallaştırma kaynaklarını tek sistemde toplayan Unified Computing mimarisini sunuyor. Unified Computing mimarisi, hem veri merkezinin toplam maliyetini düşürerek iş verimliliğini artırıyor hem de enerjinin etkin kullanımına imkan tanıyor.

Veri merkezi altyapısına mimari bir yaklaşım getiren Unified Computing sistemi sanallaştırmanın önemli avantajlarının kullanılmasını sağlıyor. Bu sistem ile bilgi işleme, ağ, depolama erişimi ve sanallaştırmayı modüler bir mimari ile bir araya getirip tek bir noktadan yönetmek mümkün olabiliyor. Unified Computing System, sanallaştırılmış ortamların ölçeğini ve performansını yükseltirken veri merkezlerinde de verimliliği artırıyor.

Cisco’nun Blade Anahtarlama ve Sanallaştırma kavramlarına yeni bir boyut getiren Unified Computing teknolojisinin ilk ve şu an için tek yetkili iş ortağı olan Probil, Cisco ile beraber sunduğu çözümlerle, ağ danışmanlığı ve entegrasyonu hizmetlerinde en büyük pazar payına sahip. Cisco Partner Summit 2009’da Doğu Avrupa Bölgesi’ninde en iyi Wireless Kablosuz Teknoloji iş ortağı seçilen Probil, Türkiye’nin ilk Cisco Silver sertifikalı iş ortağı olma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Cisco Unified Computing sisteminin sunduğu avantajlar:

-İşletmelerin veri merkezlerine sahip olma maliyetini, yatırım harcamalarında (CAPEX) yüzde 20’ye ve operasyonel giderlerde (OPEX) yüzde 30’a kadar düşürüyor.

-BT verimliliği ve iş etkinliğini artırarak uygulamaları devreye alma sürelerinin günlerden dakikalara düşmesini sağlıyor. Bilgi İşlem ekiplerinin bakıma harcadığı zamanı da minimuma indiriyor.

-Karmaşık yapıların tek merkezden yönetimini sağlayarak hem süreçleri yalınlaştırıyor, hem de ölçeklenirliği artırıyor.

-Kullanılan enerjiyi ve iklimlendirme maliyetlerini azaltarak verimlilik sağlıyor.

-Endüstri standartlarına dayanan mimari sayesinde uygulamaların bir arada çalışmasına imkan vererek sistem yatırımlarında devamlılığı sağlıyor.

Yazan 29 Aralık 2009 Salı. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME