Coca-Cola Artık Survivor’da

iolsadayesekCoca-Cola’nın, “Survivor Ünlüler Gönüllüler” yarışma programı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği #olsadayesek transmedia kampanyasıyla, yarışma tarihinde bir ilke imza atıldı. #olsadayesek etiketini kullanarak en sevdikleri yöresel yemekleri paylaşan Twitter kullanıcıları, yemek ödülünü Bursa’nın meşhur İskender Kebabı olarak belirledi ve bu sayede yarışmacılar özledikleri gibi bir ziyafet çekti.

Survivor tarihinde seyircilerin ilk kez bir yemek ödülünü sosyal medyayı kullanarak etkileşimli bir şekilde belirlemesine olanak veren kampanya, Acun Ilıcalı’nın gerçekleştirdiği bir anonsla başladı. Eş zamanlı olarak #olsadayesek etiketiyle Twitter’daki iletişimi başlatan Coca-Cola, binlerce kişinin bu sohbete katılmasını sağladı. #olsadayesek etiketi, Coca-Cola Türkiye ve programın yayınlandığı kanalın resmi Twitter hesaplarından ilk tweet’lerin gönderilmesi ve Acun Ilıcalı’nın anonsunun yayınlanmasından yalnızca beş dakika sonra twitter’da 40.000’in üzerinde sohbet gerçekleşti ve böylece organik olarak Türkiye ve dünya çapında trend listelerinin bir numarasına oturmayı başardı. Kampanya ayrıca Facebook yönlendirmeleri ile de desteklendi. Kampanyaya olan ilginin devamını sağlamak amacıyla #olsadayesek etiketini canlı tutmaya karar veren Coca-Cola, gerçekleştirdiği promoted trend çalışmasıyla toplamda 70.000’in üzerinde tweet’e ulaşılmasını sağladı.

Pek çok yöresel lezzetin yer aldığı tweet’ler incelediğinde ise katılımcıların büyük çoğunluğunun, Bursa’nın meşhur iskender kebabından bahsettiği görüldü. Böylece Survivor’daki yemek ödülü Bursa’nın iskender kebabı olarak belirlendi.

Coca-Cola ve yemek birlikteliğinin vurgulandığı kampanyanın bir parçası olarak hayata geçen bu projeyle Coca-Cola, hem TV entegrasyonu anlamında bir ilke imza attı hem de çok kısa sürede büyük ilgi gören sosyal medya etkileşimiyle çok büyük kitlelere erişim sağladı.

Yazan 07 Mayıs 2013 Salı. Kategori Kampanya, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME