Craigslist: eBay sözlerine ihanet etti

craig_newmark_craigslistDünyanın önde gelen kategorileme sitelerinden biri olan Craigslist sitesinin kurucusu; açık artırma sitesi eBay ile, şirketlerinden pay aldıklarından beri problemler yaşadıklarını açıkladı.

Craig Newmark, yaptığı açıklamada; Craigslist şirketinden yüzde 28’lik pay aldıkları Ağustos 2004 tarihinden birkaç ay sonra, eBay şirketinin, verdiği sözleri tutmamaya başladığını belirtti.

Newmark’ın açıklamasına göre, içlerinde CEO Meg Whitman’ın da bulunduğu eBay şirketinin üst düzey yöneticileri, yaptıkları açıklamalarda; bu azınlık paya uzun yıllar sahip olmaktan mutluluk duyacaklarını ve Craigslist sitesinin, eBay’in online kategorileme alanındaki çalışmalarında ayrıcalıklı olacağını dile getirdiler.

Newmark; ancak anlaşmaya vardıklarından kısa bir süre sonra, eBay’in daha büyük bir pay için baskı yapmaya başladığını ve deniz aşırı ülkelerdeki başka online kategorileme sitelerini de satın aldıklarını söyledi.

Ebay tarafından Craigslist şirketine açılan davada Newmark’ın ifadesine başvuruldu.

Yazan 11 Aralık 2009 Cuma. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME