Cyberoam, virtual UTM ile sanal sistemler için kapsamlı koruma sağlıyor

CyberoamLogoBirleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Management – UTM) konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Cyberoam, fiziksel ve sanal sistemlerin bir arada bulunduğu BT ortamları için kapsamlı ağ güvenliği sağlayan Cyberoam virtual UTM çözümünü duyurdu. Cyberoam CEO’su Hemal Patel, ürüne dair yaptığı özel açıklamada şirketin Türkiye’deki büyüme planlarından da bahsetti.

Cyberoam, kurumların karma BT ortamlarının güvenliğine yönelik Cyberoam virtual UTM (sanal Birleşik Tehdit Yönetimi) çözümünü duyurdu. Cyberoam virtual UTM, kurumların güvenlik altyapılarının kontrolünü geniş bir çerçevede ele alabilmelerini sağlıyor. Böylece fiziksel, sanal veya karma bilgi işlem ortamlarında ağ güvenliğine dair endişeleri ortadan kaldırıyor.

Yeni ürüne dair açıklamalarda bulunan Cyberoam CEO’su Hemal Patel, yönetilebilir güvenlik çözümleri sunan güvenlik servis sağlayıcılarının hizmet verdikleri çoğu ortamda sanal makinelerle fiziksel makinelerin bir arada olduğu platformlara uygun çözüm senaryoları üretmek durumunda kaldığına dikkat çekti. Patel, Cyberoam’un sunduğu virtual UTM çözümlerinin VMWare, Hyper-V ve ESX/ESXi gibi farklı sanallaştırma ortamlarına verdiği destekle BT yöneticilerinin güvenlik altyapısı üzerinde detaylı bir hakimiyet kurabilmesini sağladığını ifade etti.

Çalışanlarda Cihaz Serbestliği İçin İdeal Çözüm

Cyberoam virtual UTM çözümü, “Office-in-a-Box” adı verilen hazır çözümlerin kullanıldığı ortamlardan çok çeşitli cihazların ağ üzerinde bir arada yer aldığı BYOD (Bring Your Own Device – İşe Kendi Cihazını Getir) ortamlarına kadar geniş alanda çözüm sunuyor. Cyberoam’un Layer 8 kimlik tabanlı güvenlik denetimi, çalışanların çeşitli form faktörlerine ve farklı işletim sistemlerine sahip kişisel cihazlarından kaynaklanabilecek güvenlik zaaflarının ağ üzerinde tehdit oluşturmasını engelliyor.

Tüm bu süreçler merkezi olarak Cyberoam Central Console üzerinden yönetilirken, kayıt ve raporlama işlemleri Cyberoam iView yazılımı tarafından gerçekleştiriliyor. Cyberoam virtual UTM, sunduğu kolay lisanslama modeli, ürün terfisi ve abonelik terfisi seçenekleriyle müşterilerin değişen ölçek ve ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlayabiliyor.

Hemal Patel: “Kanaldaki İş Ortaklarımızın Sayısını 2 Katına Çıkaracağız”

Cyberoam’un 1999’da internet güvenliğine odaklı bir şirket olarak kurulduğunu söyleyen Cyberoam CEO’su Hemal Patel, şirketin dünya genelinde 450’ye yakın çalışanı olduğunu ve bunların 200’ünün sadece Ar-Ge üzerine çalıştığını ifade etti. Patel, Cyberoam’un 8 kişiden 5 bin kişiye kadar çalışanı olan kurumlara hitap edebilecek ölçekte geniş bir ürün portföyüne sahip olduğunu ve dünya genelinde 60 binden fazla kurulu cihazları bulunduğunu söyledi.

Cyberoam’un 2008’de dünya genelinde uygulamaları güvenlik çözümlerinde 25. sırada yer alırken bugün aynı kategoride 9. sıraya yükseldiğine dikkat çeken Patel, “UTM alanında dünyanın en büyük 5 ürün sağlayıcısından biriyiz. Öncelikli amacımız kanal iş ortaklarımızın sayısını 2 katına çıkarmak ve hem KOBİ, hem kurumsal pazarda etkinliğimizi artırmak. Türkiye özellikle odaklandığımız ve büyük potansiyel gördüğümüz bir ülke. Türkiye’de satılan ürünlerimizde Türkiye’ye özgü regülasyonların yer alması için yeni özellikler ekliyoruz” dedi.

“Cyberoam Türkiye’de Büyümeye Devam Edecek”

Patel, Cyberoam’un Türkiye’deki büyüme planlarına yönelik olarak şu bilgileri verdi: “Faaliyetlerimizi daha da güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Türkiye ofisimizi hayata geçirdik. Türkiye ekibini öncelikli olarak bir ön satış mühendisiyle genişletmeyi planlıyoruz. Böylece ürünlerimizin ortaya koyduğu faydayı müşterilerimize daha net bir şekilde gösterebileceğimizi düşünüyoruz. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Türkiye ekibinin 5 kişiye ulaşmasını planlıyoruz. Ekibimiz genişledikçe dikey sektörlere, kurumsal şirketlere ve kamuya odaklanacağız.”

Yazan 16 Şubat 2013 Cumartesi. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME