D-Smart Kurumsal Web Sitesi Ödüllerini Artırıyor

odulD-Smart’ın kurumsal internet sitesi, interaktif dünyanın en prestijli uluslararası ödüllerinden biri olarak kabul edilen IMA’da (Interactive Media Awards), ‘entertainment’ kategorisinde “Sınıfının En İyisi” ödülünü aldı.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart’ın yakaladığı kurumsal başarı, uluslararası arenada da ses getirmeye başladı. Her geçen gün genişlettiği içerik ve kapsamla, takipçilerini en üst düzey dijital yayın keyfi ile buluşturmaya devam eden D-Smart’ın internetteki yüzü olan kurumsal web sitesi, interaktif dünyanın en prestijli uluslararası ödüllerinden biri olarak kabul edilen IMA’da (Interactive Media Awards),‘entertainment’ kategorisinde “Sınıfının En İyisi” ödülünü aldı.

D-Smart’ın ödüllü kurumsal sitesi, D-Smart platformunun sunduğu tüm hizmetlerin oldukça kolay ve hızlı bir şekilde görüntülenebildiği bir kapsam sunuyor. Kampanyalar, üyelik, internet uygulamaları, yayın akışları gibi alanlar, oldukça işlevsel bir erişim ve ayrıntılı bilgilendirme ile ideal bir internet sitesi deneyimi yaşatıyor. Spor içeriklerinin düzenli hatırlatması ve seçilmiş programların fragmanlarının izlenebildiği kısım ise içeriğin kapsamı hakkında fikir veriyor.

D-Smart’ın ödüle değer bulunduğu “Sınıfının En İyisi”, IMA tarafından verilen en prestijli ödül

IMA’nın verdiği “Sınıfının En İyisi” ödülü, adaylar arasında; planlamada, uygulamada ve genel profesyonellikte en iyi adaya veriliyor. Bu seviyede bir ödül alabilmek için, yarışmaya giren internet sitesi oldukça etraflı bir değerlendirme sürecini başarıyla geçmesi, her bir değerlendirme kriterinde yüksek notlar alması gerekiyor. Her sene IMA yarışmasında bunu oldukça az sayıda internet sitesi başarabiliyor, bu sene “Entertainment” kategorisine başvuran aday sayısı ise 105.

D-Smart’ın kurumsal internet sitesi, değerlendirildiği kriterlerin hepsinden yüksek sonuçlar alarak, tepe puanı 500 olan sistemde toplamda 480 puana layık bulundu. Bu puanlamaya göre 460 – 479 arasında puan alan aday siteler “Üstün Başarı”, 480 – 500 arasında puan alanlar da “Sınıfının En İyisi” dallarında ödül alıyor.

D-Smart kurumsal internet sitesinin değerlendirildiği kriterler ve aldığı ödüller şöyle:

Tasarım: 98
İçerik: 98
Content: 100
Özellik İşlevselliği: 99
Kullanışlılık: 95
Standartlara Uygunluk & Farklı Tarayıcılara Uyumluluk: 88

IMA Ödülleri, kar amacı gütmeden dünya genelindeki internet sitelerinin içerik, tasarım ve uyumluluk alanında daha ileri düzeye erişmeyi yüreklendirmek üzerine çalışan New York merkezli IMC (Interactive Media Council) tarafından 2005’ten beri veriliyor. Kurumun önemli amaçlarından biri de en üst düzey iş üreten yetenekli ve başarılı web profesyonellerini, piyasada görünür olabilmek için ihtiyaç duydukları destek ve araçlarla buluşturmak.

Yazan 12 Mayıs 2013 Pazar. Kategori İnternet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME