Daha akıllı şehirlere doğru…

Indra ve Unıversıtat Polıtècnıca De Catalunya’dan teknoloji ve şehirleşme alanlarında yapılacak ortak bir proje anlaşması imzaladılar. İspanya kökenli IT şirketi Indra, Universitat Politècnica de Catalunya üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği medya teknolojileri, akıllı şehirler ve enerji üzerine geliştirilecek proje anlaşmasını Barcelona’da imzaladı.

Indra Teknoloji ve Gelişme Başkanı Jose Luis Angoso, Universitat Politècnica de Catalunya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Başkanı Carlos Fernandez ve Universitat Politècnica de Catalunya Rektörü Antoni Giro’nun birlikte imzaladıkları ortaklıkta, Indra ve UPC üniversitesi araştırma ve geliştirme takımlarının birlikte çalışması, teknoloji ve enerji konularında projeler gerçekleştirmesi bekleniyor. Toplum yararına gerçekleşecek projelerin yanı sıra, öğrencileri bilinçlendirmek ve deneyim kazandırmak için seminer ve eğitimler de düzenlenecek.          

Indra yetkililerinin ve Universitat Politècnica de Catalunya üniversitesi araştırmacılarının katıldıkları potansiyel projelerin incelendiği ve imzalan projeyle üniversite öğrencilerinin Indra üzerinde yapacakları araştırmalar için yararlı olacağı açıklandı. Indra ile UPC arasında 10 yıldır süregelen ortaklığın, bu projeyle birlikte daha da güçleneceği düşünülüyor.

Yazan 18 Temmuz 2012 Çarşamba. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika, Yeşil Bilişim. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME