Daha Yeşil Bir Çevre İçin iGo Green

igo

Yeni nesil şarj aleti iGo, daha yeşil çevre parolası ile hedefine ilerliyor. Yüz dolarlık iGo Green Charger (iGo yeşil şarj aleti) laptoplarda sadece gerekli miktarda enerji kullanıyor ve bilgisayarın kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak bilgisayarı kapatıyor.

iGo Green teknolojisinin avantajları; kendilerinin de gizli tarif diye tanımladıkları bilgisayarı kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak kapatması ve laptopların kendi şarj aletleri takılı olsa bile gereksiz enerji kullanmasına izin vermemesi. iGo’ya göre bu şarj cihazı kullanıldığında eskiye göre %80 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Bu aletler 8 adet laptopa uyum gösterebilen girişler ile birlikte geliyor, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Sony ve diğerleri.

Estetik olarak da bu aletler insanları memnun ediyor, ölçüleri 16.5 mm kalındığında ve dikdörtgen dizaynı sayesinde rahatlıkla laptopa paralel şekilde konularak çantaya sığdırılabiliyor ve çanta içerisinde herhangi bir zarar vermiyor. Bu aletler laptoplara USB üzerinden bağlantı sağlayarak fazla enerji kullanımını engelliyor. Küresel ısınmaya daha fazla dikkat edilmesi gereken bu günlerde insanlığın böyle çevreci teknolojilere daha çok ihtiyacı var. iGo az da olsa bu ihtiyacı gidermeye çalışıyor.

Yazan 23 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME