DataStar, Trend Micro’nun Türkiye distribütörü oldu

datastar_logo_sloganl_ yeniDataStar, dünyanın önde gelen İnternet içerik güvenliği çözümleri üreticisi Trend Micro’nun bireysel ürünlerinin Türkiye distribütörü oldu. DataStar, Trend Micro’nun ev kullanıcıları ve küçük işletmelere yönelik ürünlerinin Türkiye genelinde dağıtımını yapacak ve teknik destek hizmetlerini sağlayacak.

DataStar, İnternet içerik güvenliği yazılımları konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Trend Micro’nun bireysel ürünlerinin Türkiye distribütörü oldu. Trend Micro’nun ev ve küçük işletmeler için geliştirdiği yazılımların Türkiye genelinde dağıtımını yapacak olan DataStar, aynı zamanda satışını yaptığı yazılımlara yönelik teknik destek hizmeti de verecek.

Başta PC, notebook, netbook olmak üzere bilgi teknolojileri (BT) sektöründe farklı kategorilerde pek çok ürünün dağıtımını yapan DataStar, Trend Micro çözümlerini de portföyüne ekleyerek ürün yelpazesini genişletti. DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, mobilite ve internetin yaygınlaşmasına paralel olarak gerek ev, gerekse kurumsal kullanıcıların internette içerik güvenliği gereksinimlerinin de arttığını belirterek, “Bugün ister bilgisayar ister cep telefonumuzdan her an, her yerden internete erişebiliyoruz. Bu konfor beraberinde bazı riskler de getiriyor. İnternette sunulan içeriğinin katlanarak artması, güvenlik sorunlarını günümüzün en önemli konuları arasına koyuyor. DataStar olarak 2 bin dolayındaki bayimize ve onlar aracılığıyla ulaştığımız tüketicilere her tür çözümü, tek elden sunmayı ilke edindik. Bu doğrultuda İnternet içerik güvenliği konusunda da dünyanın en önemli üreticilerinden biri olan Trend Micro ile anlaştık” dedi. Trend Micro’nun ev ve küçük işletmelere yönelik çözümleri olan Trend Micro Internet Security ile Trend Micro Internet Security Pro yazılımlarının dağıtımını yapacaklarını söyleyen Kaplan, Türkiye’de Trend Micro ürünlerinin kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlayacaklarına inandıklarını belirtti.

Trend Micro Akdeniz Bölge Müdürü Ercan Aydın ise deneyimli kadrosu, yaygın satış ağının yanı sıra DataStar’ın çok güçlü bir teknik destek sağlayıcısı da olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle DataStar ile çalışmaya başlamaktan çok memnunuz. Oluşturacağımız güçbirliği ile İnternet içerik güvenliği konusunda Türkiye’de önemli gelişmelere katkı sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

İnternet içerik güvenliği konusunda küresel bir lider olan Trend Micro, şirketler ve bireysel kullanıcılar için çeşitli boyutlarda esnek ve özelleştirilebilir çözümler üretiyor. Merkezi Tokyo’da bulunan Trend Micro’nun güvenilir çözümleri tüm dünyada iş ortakları aracılığıyla satılıyor.

Yazan 07 Şubat 2010 Pazar. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME