DataStar’dan netbook fiyatına notebook

haier nb4DataStar, Çin’in en büyük elektronik ve beyaz eşya üreticilerinden olan Haier’in başta taşınabilir bilgisayarlar olmak üzere tüm bilişim ürünlerinin Türkiye distribütörü oldu. ‘Netbook fiyatına notebook’ sloganıyla satışa sunulan Haier notebook’lar, 2010 yılında Türkiye notebook pazarında değişimlere neden olacak.

DataStar, Çin’in en büyük elektronik üreticilerinden Haier’in bilişim ürünlerinin Türkiye distribütörü oldu. İlk aşamada Haier taşınabilir bilgisayarlarının satışına başlayan DataStar, ‘Netbook fiyatına notebook’ sloganıyla Haier ürünlerinde bir hayli iddialı.

DataStar, portföyünde bulunan Acer, HP, Toshiba, Dell, Packard Bell, Samsung gibi notebook markalarına Türkiye distribütörlüğünü aldığı Haier’i de ekleyerek tüketiciye daha fazla seçenek sunmayı hedefliyor. DataStar’ın bilgi teknolojileri alanında deneyimli bir kadroya ve yaygın teknik destek ağına sahip bir şirket olduğunu vurgulayan DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, Haier’in de marka ve teknoloji gücü olduğunu belirtti. “Bizim deneyimimizle Haier’in gücünü birleştirdiğimizde Türkiye notebook pazarının değişime uğrayacağına inanıyorum” diyen Kaplan, Haier markasını Türkiye bilişim pazarına kazandıracaklarını söyledi.

Haier notebook’ların uygun fiyata üstün kalite arayan tüketicilerin tercihi olacağını belirten DataStar Ürün Müdürü Mahmut Ulucan, “Öncelikle taşınabilir bilgisayar almak isteyip de alamayan ya da ikinci bir notebook almak isteyenleri hedefliyoruz” dedi. DataStar’ın Türkiye geneline yayılan 50’nin üzerinde yetkili teknik servisi ve 2 haier nb7binin üzerindeki satış noktası ile Haier notebook’larının arkasında olduğunun altını çizen Ulucan, iddialı satış fiyatıyla Haier ürünlerinin Türkiye notebook pazarında ilk yıl yüzde 5 pazar payına sahip olacağını ifade etti.

DataStar başlangıçta hem Intel hem de AMD işlemcili olmak üzere beş model Haier notebook’u pazara sunuyor. Haier T5B ve T5C serisi notebookların beş farklı modelinde 15.6 inç parlak LCD ekran, Bluetooth, 7’li kart okuyucu, ayrı sayısal tuş takımlı Türkçe klavye, 1.3M piksel video kamera standart olarak bulunuyor. Farklı konfigürasyonlarla tüketici tercihlerine sunulan ürünler kapsamlı teknik özelliklere sahip ama fiyatları netbook’larla rekabet edecek düzeyde. Haier notebook’lar 399 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Birçok araştırmada Çin’in en değerli markası seçilen Haier, dünyanın en büyük dört beyaz eşya üreticisinden biri. Özellikle Amerikan ve Çin pazarlarında beyaz eşya alanında önemli paya sahip olan Haier, beyaz eşyanın yanı sıra elektronik, PC, notebook, netbook, cep telefonu ve klima alanlarında da üretim yapıyor. 29 üretim tesisi, 8 kapsamlı Ar-Ge merkezi, dünya genelinde 50 binin üzerinde çalışanı ile uluslararası dev bir şirket olan Haier, Forbes dergisinin ‘Dünyanın En Saygın 600 Şirketi’ sıralamasında 2008 yılında Çin’de 1’inci, dünya genelinde ise 13’üncü sırada yer aldı.

Yazan 16 Şubat 2010 Salı. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME