Defne Telekomünikasyon GSMA üyesi oldu

Defne Telekomünikasyon, tüm dünyada GSM sektörünün gelişmesi ve standardize edilmesi için faaliyetler yürüten dünya mobil birliği GSMA’nın üyeleri arasına katıldı.

Telekomünikasyon sektöründe 20 yıllık tecrübesi ile dünyada 20’den fazla ülkede 25’ten fazla operatöre çözümler sunan Defne Telekomünikasyon, dünya çapında 800’den fazla mobil operatör üyesi olan, mobil iletişim sektörünün çatı organizasyonu GSMA’nın ‘’associate’’ üyeleri arasına katıldı.

Defne Telekomünikasyon bu üyelik ile gerek GSMA’nın kaynaklarından ve bilgi tabanından yararlanarak mobil dünyadaki gelişmeleri daha yakından izleyecek gerekse de küresel mobil endüstrideki paydaşları ve birliğe üye dünya GSM devleri ile işbirliği imkânı elde edecek. Defne Telekomünikasyon, GSMA üyeleri mobil operatörler ve teknoloji partnerleri ile GSMA Çalışma Grupları içerisinde alınan kararlarda söz sahibi olurken Mobil Pazarlama, Dijital Ticaret, Nesnelerin İnterneti ve Kişisel Veri gibi konularda AR-GE faaliyetlerine katılarak kendi çözüm ve platformlarını teknolojinin son trendlerine uygun olarak geliştirebilecek.

GSMA üyeliğini değerlendiren Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, “GSMA dünya mobil iletişim sektörü içinde önemli bir yerde bulunuyor. GSMA gibi saygın bir organizasyonun içinde yer almanın gururunu yaşıyoruz. Mobil teknoloji kullanımının artması, kullanıcı dostu katma değerli hizmetleri (VAS) ve kişisel iletişim deneyimi sunan uygulamaları operatörlerin başarısı için daha da önemli hale getirdi. Defne Telekomünikasyon olarak mobil operatörlere, gelirlerini artıracak yenilikçi ve yüksek katma değerli servisler ve mobil pazarlama çözümleri sunmak için çalışıyoruz. GSMA’ya üyeliğimiz ile global mobil sektörüne odaklanmamızın yanı sıra sektördeki operatör ve teknoloji ortaklarıyla yakın işbirliği içerisinde çalışma arzumuzu da gerçekleştireceğiz. Defne, geride bıraktığı 20 yılda tecrübesini tüm dünyada 25’ten fazla operatöre hizmet sağlayarak kanıtladı. Şimdi bu tecrübemizi tüm dünya GSM operatörleri ile buluşturma zamanı. 11 yıldır aralıksız olarak GSMA tarafından düzenlenen Mobil World Kongresi’ne katılıyor ve GSM devleri ile buluşuyorduk. GSMA Associate üyeliğimiz ile bundan böyle GSM sektöründe daha etkin firmalardan biri olacağız.’’ dedi.

GSMA’ ya katılım ile Defne, operatörlerin dünya çapında karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmada ve teknolojideki büyüme ve gelişmeler için ortak çalışma fırsatı elde edecek. Defne bu üyelik ile ayrıca GSMA üyelerinin yararlandığı geniş veri tabanlarına, uygulama klavuzlarına, endüstri data kaynaklarına ve iç görüşlerine erişme fırsatı elde edecek.

Yazan 09 Mayıs 2017 Salı. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika, Telekom. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME