Dell FCoE Teknolojisini kullanıcı ile buluşturdu

QLogic FCoE CNA_QLE8152

Dell kurumsal ölçekli sunucu ailesinde artık FCoE (fiber kanal protokolü) teknolojisini kullanan ağ bağdaştırıcılarını kullanacağını açıkladı. Dünyanın en büyük sunucu tedarikçilerinden Dell’in bu hamlesi ile gelişme aşamasındaki FcoE teknolojisinin yaygınlaşmasında önemli bir etken olacağı düşünülüyor.

Dell ağ bağdaştırıcısı olarak Qlogic’in 8100 serisi coverged network adapters (CNA) ürünlerini bir dizi PowerEdge sunucularında kullanacak. Bu sunuculardan bazıları ise şöyle; yeni R610 ve R710 serisi rack sunucuları, T610 ve T710 serisi tower sunucuları ve M610 ve M710 serisi blade sunucuları.

Qlogic’in FCoE Converged Network Adapter (CNA) ürünleri şu anda IBM sunucuları, Cisco Switchleri ve NetApp veri depolama ürünleri gibi çeşitli marka ve ürünlerde kullanılıyor.

Bu teknoloji ile 10Gbit/s lik bir Ethernet portu, 6’sı alışılmış Ethernet üzerindeki dosya ve veri transferine ve 4’ü de hızlı depolama trafiğine ayırılacak şekilde düzenlenebilecek hale geliyor.

FCoE, TCP/IP protokolündeki TCP segmentlerinin yerini alacak şekilde tasarlanmış Fiber Channel Protocol’ünü LAN üzerinde kullanarak depolama ağı trafiğini herhangi bir ekstra kapsülleme yapmadan Depolama Ağı trafiğini Ethernet üzerinde kullanmaya yarıyor.

Yazan 16 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Donanım, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME