Deprem yalnızca İstanbul’un meselesi değil

1İstanbul Aydın Üniversitesi Afet Araştırma Merkezi (AFAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Bulut, Marmara Bölgesi depremi için yalnızca İstanbul’u ele almanın yanlış olacağını belirtti.
İstanbul Aydın Üniversitesi Afet Araştırma Merkezi (AFAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Bulut, son zamanlarda gündemde olan ve Marmara Bölgesi’nde beklenen deprem olasılığının sadece İstanbul merkezli düşünülmesinin çok yanıltıcı olabileceğini belirtti.
Yrd. Doç. Dr. Bulut “Kuzey Anadolu Fayı, beklenen depremi, Marmara Bölgesi’nden başka bir yerde de üretebilir. Sadece İstanbul’u ele almak, Bursa’da, Balıkesir’de, Tekirdağ’da ya da Yalova’da yaşayan vatandaşlarımızı, depremin getireceği kötü sonuçlara karşı önlem alma açısından rehavete düşürüp geride bırakabilir. Örneğin; Edremit Körfezi ya da İznik-Mekece segmenti gibi bölgeler uzun süredir biriken enerjiye karşın sessizce bekliyor. Bunlar gibi daha birçok bölge örnek gösterilebilir. Bunların tartışılması lazım. Marmara Bölgesi’nde yakın gelecekte deprem olma olasılığı daha geniş alanda ele alınmalıdır. Deprem yalnızca İstanbul’un meselesi değildir” ifadelerini kullandı.

Yazan 05 Ocak 2015 Pazartesi. Kategori Güvenlik, Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME