Disney ve CBS, Apple TV ile yakından ilgileniyor

urlGeçtiğimiz hafta yayınlanan bir rapora göre, Apple iTunes’da bulunan tv içeriği için aylık paralı üyelik uygulamasını başlatmayı düşünüyor. Bu konu ile özellikle CBS ve Disney çok ilgileniyor.

Apple bu servisi önümüzdeki yıl başlatacak. Şu an Apple, televizyon şirketlerini lisans anlaşmalarını yapmak için zorluyor ancak şimdilik herhangi birinin bu anlaşmayı imzalayıp imzalamadığı bilinmiyor.

CBS, CBS ve CW ağlarında yayınlanan programları, Disney ise ABC ve Disney Channel’da yayınlanan içeriği Apple’a sunmayı düşünüyor.

İlk başlarda CBS, Disney ve diğer Tv kanallarının programları bir araya toplanarak “Best of TV(TV’nin En İyileri)” paketi şeklinde aylık 30 dolardan satılacak.

Apple sözcüsü yaptığı açıklamada yayınlanan bu raporu yalanladı. Ancak Apple’ın yeni stratejisi içerisinde online videolar büyük önem kazandı. Geçtiğimiz ay içerisinde yapılan online müzik dinlemeye imkan sağlayan Lulu’nun alınması da bunun en büyük kanıtı.

Apple’ın Tv şirketleri ile anlaşarak Tv sektörüne girmesi belki de ileride yapılacak Apple televizyonların da bir habercisi olabilir. Apple’ın ürünleri akla geldiğinde neden bir Apple televizyon olmasın sorusu akla geliyor.

Yazan 28 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME