Doğa Koleji, 2010 Eğitim Teknolojisi Liderlik Ödülünü kazandı

asdasdDoğa Koleji, merkezi İngiltere’de bulunan dünyanın en büyük eğitim teknolojisi sağlayıcılarından Promethan’ın “2010 Eğitim Teknolojisi Liderlik Ödülü”nü kazandı.

İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katılan Promethean Asya Pasifik Başkanı Eugene Viskovic Doğa Koleji’nin eğitim teknolojisi uygulamalarının tüm dünyaya örnek çalışmalar olarak sunulacağını ifade etti. Törende uygulanan sistem örnek teknoloji sınıfı ile tanıtılarak, uygulamalara dair bilgi verildi. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada eğitim teknolojisinin yaratıcı kullanımı konusundaki öncülüğünden dolayı ödülü kazanan Doğa Koleji, kullandığı “Akıllı Tahta Sistemi” ile, sınıflarda öğretmen ve öğrencilerine derslerin görsel, işitsel ve dokunsal boyutlarda işlenmesine imkan sağlıyor. Anaokulundan liseye müfredatını ileri teknolojiye uygun içerikle sunan Doğa Koleji, bugün okullarında kullandığı 700 adet “akıllı tahta” ile dünyada en yüksek oranda teknoloji kullanan eğitim kurumu kimliğini kazanmış durumda.

“Akıllı Tahta Sistemi” projeksiyon, bilgisayar ve interaktif yazı tahtasından oluşuyor. Sistem öğretmenlere zaman kazandırdığı gibi, görsel materyal kullanarak işlenen konuların öğrenciler tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Bu tahtalar çoklu zeka teorisinden hareketle değişik öğrenme tarzlarına hitap edebiliyor. Teknoloji sayesinde öğrenciler sınıf ortamında yapılması mümkün olmayan deneyleri ve çalışmaları sanal ortamda gerçekleştirebiliyor. Her türlü haritayı, matematiksel denklemleri örnekleyebiliyor ve üç boyutlu geometrik şekiller sayesinde konuları daha kolay kavrayabiliyor.

Akıllı tahta eğitim alanı haricinde başka alanlarda da eğitimcilere ve velilere yardımcı oluyor. Örneğin ders yoklamalarının sanal ortamda alınmasını sağlayan akıllı tahta, dersin yoklamasını anında yöneticinin ekranına, oradan da arzu edildiği takdirde velinin cep telefonuna SMS olarak gönderebiliyor. Akıllı tahtalar, bilgisayarın gücüyle bilginin sonsuzluğunu sınıflara taşıyor.

Yazan 28 Mart 2010 Pazar. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME