Dört Büyükler Haberleşme Sempozyumunda

dsc01110Yıldız Teknik Üniversitesi ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından düzenlenen Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumunda, 3Gye geçişin ardından Yeni Teknolojiler, Geniş bant ve Dünya uygulamaları konuşuldu. Sektörün dört büyük oyuncusu Avea,  Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un temsilcilerini aynı panelde buluşturan HABTEKUS09’un sonuç bildirgesi ise 14 Aralıkta açıklanacak.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) ortaklaşa düzenledikleri III. Haberleşme Teknolojileri ve Uygulamaları Sempozyumu (HABTEKUS09), 9 11 Aralık 2009 tarihlerinde gerçekleşti.
 
Operatörlerden alt yapı sağlayıcılarına, akademisyenlerden resmi temsilcilere sektörün tüm kesimlerini aynı çatı altında buluşturan Sempozyum, üç güne yayıldı. İlk iki günde 3Gnin dünyanın farklı ülkelerindeki kullanımlarına örnekler verildi ve 4G için alt yapısal gereklilikler ele alındı. Ar-ge ve inovasyon, bilgi güvenliği gibi konulardaki paralel panelleri, üçüncü günde eğitim seminerleri ve teknoloji tanıtım sunumları izledi. Haberleşme Teorisi, Haberleşme Teknolojilerinde Bugün Gelecek ve Regülâsyon, Antenler ve Mikrodalga, İşaret İşleme Uygulamaları, Yeni Nesil Haberleşme, Haberleşme Uygulamaları başlıklarında düzenlenen 7 farklı oturumda 51 adet akademik bildiri sunuldu. Sempozyum, ücretsiz olarak takip edilebildi.

Yazan 11 Aralık 2009 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Telekom. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME