Dünya, bir Türk yazılım firması ile e-ticaret yapacak

Bilginet E-Ticaret Sistemleri ile e-ticarete geçen yüzlerce şirket rekabete ve tanıtıma dayalı satış dünyasında yeni pazarlar ve müşteriler keşfettiler. Markaların tercihi olan Bilginet, Kobi’lere yönelik geliştirdiği e-ticaret paketleri ile de internet dünyasında mağazalaşma büyümesine, 2009 yılı içerisinde 1500 e yakın yeni e-ticaret mağazası açarak destek verdi. Türkiye de 12.500 e-ticaret işletmesi olduğu düşünülürse, 4000 e yakın üye işyeri ile çok büyük bir ağırlık “Bilginet E-Ticaret Sistemi” kullanıyor.

2010 yılı sonunda hedefi 5000 yeni e-ticaret işletmesine altyapı sağlamak olan Bilginet, e-ticarette söz sahibi olduğu pazara ek olarak Türkiye deki iş ortaklarının dünya platformunda ürünlerini teşhir ve satma isteğini çok dil program desteği ile gerçekleştirmeyi planlıyor. Bu hususta, konusunda uzman yazılım mühendislerini sadece bu yazılımı geliştirmek için Ar-Ge de görevlendirdi. Yıl sonunda sadece Türkiye değil Yurt dışında da Bilginet altyapısı tercih edilecek diyen Gn. Md.Ercüment Erdem e-ticaretin evrensel gücünün katma değerini çok iyi algılamak gerektiğinin altını çizdi.

2010 yılı sonun da 20 Milyar TL yi aşması düşünülen e-ticaret işlem hacminin sonraki yıllarda aynı büyüme eğrisini devam ettirmesi çok normal çünkü Fiziki ticaretteki markalaşma tekniği ile İnternet dünyası arasındaki farklılıklar küçük işletmeleri bu konuda heyecanlandırıyor.

Bilginet’ te bu heyecan ile üye işyerlerini dünya ile kenetleme konusunda Proje geliştirmeye hız verdi ve önümüzdeki yıl Ar-Ge planında 2 Milyon USD kaynak ayırdı.

İnternet’in getirdiği fırsatlara, başlangıç ve ileri seviyedeki HemenAl e-ticaret paketleriyle ulaşmayı tercih eden bir çok şirket, kiralama modeliyle sahip oldukları söz konusu paketlerin kendi muhasebe yazılımlarıyla da entegre çalışması sayesinde iş süreçlerinin verimliliğini artırıyor.

İnternetin getirdiği fırsatlardan maksimum getirinin sağlanabilmesi için, kurumlara e-ticaret altyapı hizmetlerinin yanı sıra strateji, e-ticaret danışmanlığı, online halkla ilişkiler ve İnternet reklamcılığı gibi hizmetleri de sunduklarını belirten Bilginet Genel Müdürü Ercüment Erdem, HemenAl paketleri ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Bilginet şirketleri doğru yöntem ve araçlarla internet ortamına taşıyacak çözümler sunuyor. Müşterilerimizin geniş kitlelere ulaşarak satışlarını arttırması ve süreç maliyetlerini düşürmesi bizim için çok önemli. HemenAl E-Ticaret çözümümüz daha az maliyetle daha çok müşteriye ulaşmayı hedefleyen bir kiralama modelimizdir. Bununla birlikte Fenerbahçe Kulübü(fenerium), Damat&Tween, Kığılı Tekstil, Gizzaro Kuyumculuk, Sönmez Holding, Kuz Optik, KVK, Yakupoğlu gibi önemli markalara sunduğumuz hizmetlerle de sektörün önemli oyuncularından biri haline gelmekten ayrıca mutluluk duymaktayız.”

Yazan 05 Nisan 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Dünya, bir Türk yazılım firması ile e-ticaret yapacak”

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME