Dünyanın en büyük Müzik, Film ve Dijital Medya Konferansı başladı

woisio_logo_color_sxsw1987 yılından beri Amerika’nın Teksas eyaletinde düzenlenen dünyanın en büyük Müzik, Film ve Dijital Medya Konferansı olan SXSW’da bugüne kadar katılan ilk ve tek Türk girişimi www.woisio.com oldu. Sosyal medya platformu olarak konferansın interaktif bölümüne dahil olan www.woisio.com, müzik bölümüne katılan ünlü Türk Rock grubu Gripin ile birlikte Türkiye’yi temsil edecekler.

8-17 Mart tarihleri arasında ziyaretçileri ile buluşacak olan festivalde Müzik, Film ve Interaktif olmak üzere 3 ana bölüm ve bu bölümlere ait katılımcılar olacak.

Woisio’dan yarışmayı kazanana Internet yayınlarını izleyebileceğiniz cep projektörü hediye!

Twitter, Four Square gibi sosyal medya fenomenlerinin keşfedildiği SXSW Festivali’nin Interaktif bölümünde Türkiye’yi temsil edecek olan Woisio, festival katılımcılarının www.woisio.com sitesi üzerinden içerik yükleyebilecekleri özel bir SXSW sahnesi açacak.

Yüklenen içeriklerden en çok oy olana internet yayınlarının rahatlıkla izlenebildiği 3M marka cep projektörünün hediye edileceği yarışmada amaç, lansmanı ilk defa Kasım 2012’de Amerika’da yapılan ve son 4 ayda ziyaretçi sayısını 110.000’e ulaştırarak artık Türkiye’de de internet kullanıcılarının hizmetinde olan yeni online Türk medya şirketi Woisio’yu dünyanın dört bir yanından konferansı takip etmeye gelen ziyaretçilere tanıtmak.

Amerika’dan sonra Türkiye’de Woisio: World is Yours!

1325 no’lu Woisio standını ziyaret eden katılımcıların www.woisio.com platformunu kullanarak nasıl içerik yükleyebilecekleri ve içerikleri izleyebilecekleri, platformdaki sahnelerden nasıl faydalanacakları, yayın akışı ve içerik yönetimi gibi pek çok konuda bilgi sahibi olması sağlanacak.

Böylece internet kullanıcıları, televizyon keyfini online platformda yaşatan ve hiçbir ücretli üyelik gerektirmeyen, tüm bunların yanı sıra daha pek çok özelliği ile diğerlerine benzemeyen www.woisio.com hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilecek.

Konferansın diğer bir sürprizi ise, Woisio’nun yanı sıra SXSW’nun dünyaca ünlü müzisyenleri keşfettiği müzik bölümüne katılan diğer bir Türk grubu Gripin’in festivalde katılımıcılara müthiş bir müzik ziyafeti çekecek olması!

Yazan 10 Mart 2013 Pazar. Kategori İnternet, Son Dakika, Sosyal Ağlar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME