Dünyanın en prestijli sertifikası Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’ne verildi


Bilgi ve İletişim alanının öncü şirketlerinden Huawei, Ankara ICT zirvesinin ana sponsoru oldu. Zirveye Türkiye Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu, operatörler, finans, eğitim, video ve Nesnelerin İnterneti alanlarından yetkililerin yanısıra Ukrayna, Tunus, Romanya, İsveç ve Hırvatistan’dan düzenleyiciler katıldı.

Etkinlik sırasında, Huawei Türkiye’nin 7’inci yaşına ulaşan Ar-Ge merkezine, dünyada bir yazılım şirketinin ulaşabileceği en yüksek seviyeyi gösteren global donanım sertifikası CMMI L5 verildi. Bu başarıyla Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, Türkiye’de bu sertifikaya sahip 3 kuruluştan biri ve telekom alanında bu yetkinlik düzeyine ulaşan ilk Ar-Ge merkezi oldu.

Huawei Türkiye Ar-Ge merkezini tebrik eden BTK başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan konuşmasında şunları söyledi: “İnanıyorum ki elde edilen bu başarı ülkemizin geleceği ve yazılım becerimiz açısından çok önem taşımaktadır. Ülkemizin milli ICT gelişimine kendilerini adamaları ve katkıları nedeniyle Huawei Türkiye Ar-Ge’yi kutluyorum. Size en iyi dileklerimi sunuyorum ve yakın gelecekte üstün başarılar diliyorum.”

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Wu Lianqing, başarının ardında Huawei Türkiye Ar-Ge merkezinde gece gündüz çalışan 400’den fazla mühendisin olduğunu söyledi. Lianqing sertifika töreninde yaptığı konuşmasına şöyle devam etti: “CMMI yolculuğuna başladığımız 2013’ten beri Ar-Ge merkezimizin yetkinliği her geçen gün artmaktadır. Sonuç olarak da Türk mühendislerimizin kapasitesi, yerel ve global müşterilerimiz tarafından bilinmektedir. Bu sayede Türkiye’de kanıtladığımız kapasitemiz ve Huawei Türkiye Ar-Ge merkezindeki yüzlerce mühendisimiz sayesinde Türkiye’nin ulusal bilişim planlarını ve 2023 vizyonunu desteklemeye hazırız. Devlet kurumları, Türk üniversiteleri ve diğer Ar-Ge merkezleri arasında nitelikli bir platform olarak hareket etmeyi planlıyoruz. Bu vesileyle Dr. Ömer Fatih Sayan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu özel günde burada olan tüm seçkin konuklara da teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yazan 06 Mayıs 2017 Cumartesi. Kategori Güncel, Manşet, Mobil, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME