Egreat media player’lar DataStar ile Türkiye’de

egreat medply2DataStar, Egreat’ın Türkiye distribütörü oldu. Egreat’in full HD 1080P network media player’larının satışına başlayan şirket, ilk aşamada Full HD 1080P dahili ve harici sabit diskli üç yeni modeli tüketicilerin beğenisine sunuyor.

DataStar, marka ve ürün yelpazesini genişletiyor. Son olarak media player ürünlerini de portföyüne alan şirket, Egreat şirketiyle distribütörlük anlaşması imzaladı. İlk aşamada Egreat’in üç model full HD 1080P network media player’ı satışa sunuluyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte klasik DVD oynatıcıların yerini Media Player’ların almaya başladığını belirten DataStar Ürün Müdürü Ali Dinçer, “Media Player’lar, ufak bir yatırımla evi bir medya merkezi, televizyonu da eğlence dünyası haline getirebiliyor” diyor. DataStar’ın media player ürünlerinde Egreat markasını tercih etmesinde ürünlerin optimum fiyat/kalite oranının yanı sıra sınırsız yazılım ve donanım desteği, zengin bağlantı seçenekleri, dahili ve harici sabit disk bağlanabilmesi gibi teknik özelliklerinin rol oynadığını vurgulayan Dinçer, “Tüketiciler bilgisayar, USB bellek, harici disk, sabit disk gibi farklı ortamları rahatlıkla media player’a bağlayıp, media dosyalarını görebilirler, internete bağlanıp bittorrent ile program yükleyebilirler, Youtube gibi paylaşım sitelerine bağlanıp video izleyebilirler” diyor. Kablolu ve kablosuz olarak (opsiyonel) ağ ortamına bağlanabilen cihaz, network ortamında paylaştırılmış olan dosyaları televizyonda izlemeye de olanak veriyor.

DataStar’ın pazara sunduğu üç model Egreat media player, full HD özelliklerinin yanı sıra çift USB girişi, SATA ve ESATA disk desteği (iki modelin içinde sabit disk yuvası bulunuyor), kablolu ve kablosuz olarak ağa bağlanma olanağı (ağ üzerinden video oynatma), mkv ve H264 dahil neredeyse tüm video formatlarını çalabilme, 40 tuşlu kaliteli uzaktan kumanda gibi gelişmiş olanaklar sunuyor.

DataStar’ın şu anda satışa sunduğu Egreat full HD media player modelleri olan EG-R1 (harici SATA disk desteği), EG-R1B (dahili 2.5 inç disk desteği) ve EG-R2A’nın (dahili 3.5 inç disk desteği) ortak bazı teknik özellikleri ise şöyle:

–          HDMI 1.3
–          DTS 2.0 Downmix ve Passtru
–          Digital optik ve digital koaksiyal ve stereo ses çıkışı,
–          HDMI1.3, Y/Pb/Pr  ve kompozit video çıkışları
–          USB, SATA, ESATA disk desteği,
–          Ağ üzerinden video oynatma,
–          Bittorent dosya indirme,
–          Youtube desteği,
–          uPNP desteği,
–          Hemen hemen tüm video formatlarını destekliyor,
–          Harici DVD ROM bağlayabilme olanağı,
–          Kompakt boyutlarda

Yazan 02 Mart 2010 Salı. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME