EMC güvenlik danışmanlığı hizmetlerini geliştiriyor

EMC_tag_WR_rgbEMC Corporation  bugün EMC Danışmanlık’ın Güvenlik İş Birimi olan RSA’nın, işletmelerin sektörün standartlarına ve uyumlulukla ilgili mevzuatlara uyumlu olmalarına yardım edecek, sanallaştırma ve özel cloud ortamlarını güven altına alacak, sahtecilik riskini azaltacak, kimlik bilgilerini güvence altına alacak ve güvenlik operasyonlarını geliştirecek gelişmiş hizmetleri ile yeni ürün ve hizmetlerini duyurdu.

Yıllar boyunca veri güvenliğini bir savunma stratejisi olarak gören işletmeler, artık güvenlikle ilgili yatırımlarından daha fazlasını bekliyor. First Data Corporation ve MSF Investment Management (Yatırım Yönetimi) gibi müşteriler bugün RSA ve EMC Danışmanlık’ın sektöre yönelik uzmanlığından, iş, uygulama ve altyapı etki alanı konusundaki engin bilgisinden yararlanıyor. Bu işletmeler ve diğer kuruluşlar güvenliğin uyumluluk maliyetlerini azaltırken yenilikçiliği hızlandırma ve işbirliği gibi yeni iş girişimlerini teşvik etmeye yardımcı olarak, işlerindeki başarıya katkıda bulunabileceğini görüyorlar.

EMC Danışmanlık’ın RSA Güvenlik İş Birimi, yönetim, mimarlık ve operasyonlar alanında güvenliği değerlendirme, uygulama ve yönetme konusunda önemli faydalar ve avantajlar sunuyor. Yeni hizmetlerle, mevcut hizmetleri tamamlayıcı hizmetler şu şekilde sıralanıyor:

Standartlar ve Uyumluluk: EMC tarafından 2010 senesi içinde satın alınan Archer Technologies’in sektörü yönlendiren teknolojileri ve hizmetlerine dayanan yeni, Kurallara Bağlı Yönetim hizmeti verilere yönelik risk yönetimi, veri sınıflandırma, Yönetim Riski ve Uyumluluk Kurallarına Bağlı Yönetim çözümlerini (GRC) tamamlıyor.  Bu hizmetler, birarada, farklı teknolojiler, politikalar ve program geliştirme teknikleriyle iş hedeflerini politikalara ve verilere yönelik risklerle ilgili stratejilere dönüştürerek, mevcut mevzuatlara uyumluluk ve yönetimin gereksinimlerini yerine getirme konusunda yardımcı oluyor.

Sanallaştırma ve Özel Cloud Güvenliği: Sanal Masaüstü Altyapıları’nı güvenlik altına almak için gerçekleştirilen güvenlik değerlendirme çalışmaları ve yeni hizmetler, güvenli sanallaştırılmış ve özel cloud ortamlarının oluşturulmasına teknoloji ve program geliştirme yöntemleri aracılığıyla yardımcı olmak için RSA’nın  en iyi uygulamalarını ve başarısı kanıtlanmış koruma yöntemlerini kullanıyor.

Sahteciliği Azaltılma ve Kimlik Güvencesi: Yeni Sahtecilik Riski Değerlendirme ve Strateji hizmeti riskleri azaltmak için uygulanabilecek öneriler sunuyor ve işletmelere yönelik sibergüvenlik tehditlerini ve internet üzerinden sahtecilik vakalarını azaltmak için yardımcı olabilecek kimlik güvencesi, program geliştirme, risk yönetimi ve diğer kapsamlı hizmetleri tamamlıyor.

Güvenlik Operasyonları: Entegre güvenlik operasyonları merkezi oluşturmak için gerekli güvenlik operasyonları stratejisi ve değerlendirme çalışmaları, analiz ve tasarım ve yönetim projelerini kapsıyor.

IDC’de GRC Altyapısından Sorumlu Program Yöneticisi Vivian Tero konuyla ilgili yaptığı  açıklamada, “Bugün, kuruluşlar aşırı derecede genişletilmiş ve  sanallaştırılmış ortamlarda güvenlik ve risk yönetimine yönelik noktasal çözüm yaklaşımlarının sürdürülebilir olmadığını her geçen gün daha fazla farkediyor. Riskleri dinamik olarak yönetmek durumunda kaldıklarında, kuruluşların, güvenliği işlerinin getirdiği koşullara uygun bir yere konumlayabilmeleri ve ayrıca BT varlıkları ve güvenlikle ilgili uyumluluk etkinliklerinin getirdiği bağımlılıkları anlamaları gerekir. EMC Danışmanlık’ın sunduğu yeni hizmetler entegre ve proaktif çözümler arayanlar için oldukça faydalı olacak.” dedi.

First Data’da Perakende Çözümleri Genel Müdürü olan Mark Herrington, EMC Danışmanlık’ın güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak, “Bugün, işaretleme, şifreleme ve kilit genel teknolojilerin güçlü bir kombinasyonunu sunmak için First Data, RSA’nın SafeProxy mimarisini First Data’nın işlem hareketi becerileriyle entegre eden TransArmorSM çözümümüzün perakendecilere yönelik ilk denemesini pazara sunuyoruz. Bu çözüm perakendecilerin ortamlarındaki ödeme kartları ile ilgili verileri ortadan kaldırmaları, müşterilerinin verilerini güvenli bir şekilde saklamaları ve güvenlik koşullarını PCI veri güvenliği standartlarının da ötesinde iyileştirmeleri için tasarlandı. Oyunun kurallarını değiştirecek özelliklere sahip bu hizmet, EMC Danışmanlık’la başarılı çalışmalarımız sonucu ortaya çıktı. EMC Danışmanlık perakendeci müşterilerimizin işlem güvenliklerini geliştirmemizde ve operasyonel karmaşıklıklarını önemli ölçüde azaltmamızda etken olan basitleştirilmiş, ölçeklenebilir bir güvenlik çözümü yaratmamızda yardımcı oldu.” dedi.

MFS Yatırım Yönetimi’nde Güvenlik Bölümü Başkanı olan James Conz, “Risk yönetiminde ileriye dönük bir yaklaşım güdüyoruz ve veri depolama alanı ağı (SAN) mimarimizin güvenliğini değerlendirmek için EMC Danışmanlık’la çalışıyoruz.  EMC ve RSA’dan uzmanlar teknik uzmanlarımızla görüşmeler gerçekleştirdiler ve veri altyapımızın tüm kilit yönlerini incelediler. Bu çalışma sonucunda kritik önem taşıyan iş alanlarımız ve müşterilerimizle ilgili verilerin güvenliği için daha ileri seviyede bir yaklaşım gütmeye ve bu yolla da riskleri azaltmaya başladık.” dedi.

EMC Corporation’da EMC Danışmanlık’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Roloff, “EMC Danışmanlık risk yönetimini optimize edecek ve iş hedeflerine ulaşma süresini hızlandıracak strateji ve programlar sunmada öncü olan bir firmadır. Bugün işletmelerde güvenlik için veri merkezinin çevresine duvarlar örmek artık yeterli değildir. Bunun yerine, EMC Danışmanlık’ın güvenlik birimi olan RSA’nın güçlü bir güvenlik planına yönelik sunduğu benzersiz veri merkezli yaklaşım idealdir. Bu yaklaşım verinin bütünlüğü ve gizliliğini yaşam döngüsü boyunca nereye hareket ederse etsin, kim erişirse erişsin ve nasıl kullanılırsa kullanılsın kaynağında korumak için tasarlandı.” dedi.

Yazan 17 Mart 2010 Çarşamba. Kategori Güncel, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME