EMC’nin Yenilenen CLARİİON CX4’ü pazara sunuldu

EMC logoBilginin altyapısına yönelik çözümler konusunda dünya lideri olan EMC  pazarın öncüsü EMC CLARiiON CX4 ve   EMC Celerra  Gateway sistemlerinin yeni yüksek-yoğunluklu konfigürasyonlarını tanıttı.

Yeni konfügürasyonlar değerli ve pahalı veri merkezi alanlarını ve kaynaklarını en verimli hale getirecek ve önceki sistemlere oranla normalin yarısı kadar alan kullanarak iki kat fazla kapasite sunacak. 42U yüksekliğindeki rack alanı içinde 390 adet disk barından ve daha kompakt olan bu orta kademe veri depolama sistemleri, 2 terabayt’lık (TB) yüksek kapasiteye sahip olan ve önceki nesil sistemlere göre önemli seviyede daha az enerji tüketen SATA disk sürücülerini de destekleyecek.

Yeni yüksek-yoğunluklu konfigürasyonlar,
– Tamamen otomatikleştirilmiş veri depolama kademelendirme (FAST)
– Yüksek performanslı işletmelere yönelik 2. Jenerasyon SSD diskleri
– Sistem içinden VMware entegrasyonu
– 8 GB/s Fibre Kanal, 10Gb/s iSCSI bağlantı
– 2TB SATA diskleri
– Disk uykuya alma

gibi veri depolama teknolojileri ile birarada, tüketicilerin veri depolama – yoğun uygulamalarındaki hızlı büyümeyi daha kolay yönetmelerine olanak sağlayacak. Sektörde benzeri olmayan bu kapsamlı çözümler, enerji tüketimini ve soğutma maliyetlerini azaltmanın yanısıra, fiziksel alan ihtiyacını önemli düzeyde düşürerek günümüzün veri merkezlerinin ya da uzak ofislerin yük kaygılarını gidermek için özel olarak tasarlandı. Tüketiciler mevcut veri merkezlerinin enerji ve soğutma programları dahilinde önemli ölçüde daha fazla veri depolama yoğunluğuna ulaşabilecekler.

Özellikleri :

• Yüksek yoğunluklu CLARiiON CX4 sistem konfigürasyonları tek bir kabin çatısı içinde, normalin yarısı kadar bir alanda ve aynı sayıda sürücüye sahip olan geleneksel kabin çatılarının gereksinim duyduğu güç bağlantısı sayısının yarısı kadar bağlantıyla, 390 adete kadar 2TB, 5.400 ve 7.200 RPM SATA sürücüleri ile yüksek performanslı flaş sürücüleri sunuyor.    CIFS ve NFS’i kullanmak isteyen tüketiciler yüksek yoğunluklu Celerra Gateway sistemlerini içeren ve daha kompakt bir yapıda olan CLARiiON CX4 sistemleriyle çalışabiliyor.

• Enerji-etkin 5.400 RPM 2TB SATA sürücüleri iki kat daha fazla kapasite sunarken, 1TB 7.200 RPM SATA sürücülere oranla GB başına yüzde 60 daha az enerji tüketiyor.

• Yüksek yoğunluklu CLARiiON CX4 konfigürasyonları, verileri dönen diskler yerine elektronik bellekte depolayan işletmelere yönelik flaş sürücülerin yanısıra, 1TB ve 2TB SATA disk sürücülerini de destekliyor.

• Daha kompakt olan CLARiiON CX4 konfigürasyonları ayrıca aktif olmayan disk sürücülerinin enerji tüketimini azaltan EMC yavaşlatma teknolojisini de destekleyerek, geleneksel dönen SATA sürücülerinin gereksinim duyduğu enerji miktarından yüzde 65 tasarruf sağlıyor.

• Yüksek yoğunluklu konfigürasyonlar tüm disk sürücülerine veri depolama sisteminin kabin çatısının ön yüzünden tam erişim sağlıyor. Kayarak açılma özelliğine sahip tasarım ön koruncakların öne doğru taşınmasına ve bu yolla da koruncaklara ve disklere saniyeler içinde erişime olanak tanıyor.

EMC’de Birleşmiş Veri Depolama Bölümü Başkanı olarak görev yapan Rich Napolitano konuyla ilgili olarak; “EMC CLARiiON CX4 sayesinde müşterilerimizin daha fazla veriyi, daha etkin şekilde, daha fazla otomasyonla ve daha az enerji tüketerek yönetmelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.

Yazan 28 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Donanım, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME