En başarılı uygulama ödüllendirilecek

Vodafone Vakfı tarafından düzenlenen toplumsal hayatın olanaklarından eşit şekilde yararlanamayan engelli ve yaşlı bireylerin hayatını kolaylaştırmaya yönelik en başarılı girişimleri ödüllendiren Vodafone Vakfı Smart Accessibility Awards başvuruları başladı.

Sosyal Katılım, Bağımsız Yaşam, Mobilite ve Refah olmak üzere dört kategoride düzenlenen yarışmada 15 Ekim’de başvuruların tamamlanmasının ardından, 15 Ekim-9 Kasım tarihlerinde AGE Platform Europe, Avrupa Engelli Forumu, Vodafone Grubu ve Vodafone Vakfı temsilcilerinden oluşturulan jüri tarafından bir ön değerlendirme yapılacak. Aralık ayında yapılacak finallerde ise  ‘’final jüri’’si  değerlendirmelerde bulunacak. Bu değerlendirmelerde her kategoriden kullanıcı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan, engelli ve yaşlı bireylerin hayatına en yüksek faydayı sağlayacak 3’er girişimci kısa listeye girme hakkı kazanarak Aralık ayının başında İspanya’da gerçekleşecek büyük finalde, her bir kategori için ödülün 50.000 Euro olduğu toplamda 200.000 Avro’luk ödül için yarışacak.

 

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ündelik yaşantının dinamiklerini kökünden değiştiren mobil teknolojilerin, fırsat eşitliğinin anahtarı konumunda olduğunun; aynı eşitliğin engelliler, yaşlılar gibi topluma katılımı sınırlanan bireylere de sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

Yazan 12 Eylül 2012 Çarşamba. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME