“En İyi İşverenler” Listesinde Atos İkinci Oldu

GPTW2012 yılında Türkiye’de ilk çalışmalarınabaşlayan dünyanın en prestijli organizasyonlarından “Great Place to Work”, Türkiye’nin“En İyi İşverenleri”ni seçti.

19 Haziran akşamı, Adile Sultan Sarayı’ndaaçıklanan sonuçlara göre Atos Türkiye, “500çalışan ve üstü büyük işletmeler” kategorisinde
eniyi 2’inci firma ödülünü kazandı.

Avrupa’nın lider IThizmetleri firması Atos’un “wellbeing at work” uygulaması, Türkiye’de ödül getirdi. İşile özel hayat arasındaki dengeyi sağlamak, çalışan memnuniyetini ve sadakatiniartırmak ve böylece “en çok çalışılmak istenen firma olmak” hedefiyle yolaçıkan Atos, bu konuda dünyanın en prestijli ödülleri arasında sayılan “GreatPlace To Work” (En iyi İşveren) anketinde, “500 çalışan ve üstübüyük işletmeler” kategorisinde 2’inciliği kazandı.

45 ülkede en iyi işverenleri seçiyor

Dünya çapındaki en başarılı ve yenilikçi işletmelerin incelenmesi vetanıtılması amacıyla hareket eden Great Place to Work Enstitüsü, her yıl 11milyonun üzerinde çalışanı temsil eden 5.500’den fazla kuruluşla çalışmalarınısürdürüyor. 45 farklı ülkede çalışmalarını sürdüren enstitü tarafındanhazırlanan “Great Place to Work” (En İyi İşverenler) listesi ise global medyatarafından en prestjli kaynaklar arasında değerlendirilerek, 25 milyondan fazlaokuyucuya ulaştırılıyor.

Geçen yıl Türkiye’de de çalışmalarınabaşlayan enstitü, Türkiye’nin en iyi işverenlerini seçti. 19 Haziran akşamı, İstanbulAdile Sultan Sarayı’nda gerçekleşen görkemli bir gala gecesinde şirketlerödüllerini teslim aldı. AtosTürkiye, ülkemizde ilk kez uygulanan bu yarışmada, “500 çalışan ve üstü büyükişletmeler” kategorisinde 2’inciliği elde etmeyi başararak, bu konudakiiddiasını bir kez daha gözler önüne serdi.

Yüzde 72’si Atos’ta çalışmaktan mutlu

Elde edilen bu gurur verici başarıyla ilgili konuşan AtosTürkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “2013’e başlarken,büyük başarılara imza atacağımıza olan inancımı dile getirmiştim. Bugün yanılmadığımı görmektendolayı çok mutluyum. Büyük bir özveri ve keyifle çalıştığımız Atos Türkiye, buödülle birlikte çalışılacak en mükemmel yerlerden biri olduğunu kanıtladı”dedi.

Orhan Akbulut, “Great Place to Work anketinde, Atos Türkiye çalışanlarının yüzde72’si olumlu cevap verdiğinin altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti: “İlhamverme, bilgilendirme, kutlama ve katılım bölümlerinde, diğer katılımcıfirmalara göre ön plana çıkmamız ayrı bir gurur kaynağı oldu. Biz zatenTürkiye’nin ‘en çok çalışılmak istenen şirketi’ olmayı hedefliyor ve bu yoldaemin adımlarla ilerliyoruz. Hedefimiz, yenilikçi uygulamalar ve pozitif çalışanyaklaşımımızı daha ileri seviyelere çıkararak, önümüzdeki yıllarda daha da iyibir neticeyi yakalamak.”

İş ve özel yaşam dengede

Atos’un Great Place to Work anketinde bu ilk başarısıdeğil. Geçen yıllarda Atos Polonya’nın ve Avusturya’nın ödül aldığı anket, Atos’un iş performansındaki başarısı, çalışanmutluluğu ve memnuniyetinin de kanıtı olarak ifade ediliyor. Türkiye’de Atos çalışanlarının yüzde 83 katılımgösterdiği ve yüzde 72’nin olumlu yanıtladığı anket, Atos Türkiye’nin globalprogramlara paralel olarak yürüttüğü “well-being at work” pozitif çalışanyaklaşımı ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarının da başarıya ulaştığınıngöstergesi oldu. İş ve özel yaşam dengesini sağlayabilmek için kurum içie-maillere son veren “Zero e-mail”, esnek yan haklar, sosyal sorumlulukprojelerine çalışanların katılımını sağlayan organizasyonlar ve hobikardeşlikleri gibi uygulamaları içeren bu insan kaynakları programıyla Atos, teknolojide öncü bir firma olarak çalışanlarına en iyi çalışma ortamlarınısunmaya devam ediyor.

Yazan 25 Haziran 2013 Salı. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME