En Kapsamlı Karma Bulut Teknolojisi HP’den

HP_LogoHP Bütünleşik Bulut portföyü, sektöre OpenStack açık kaynak kod yazılımını kullanan en kapsamlı karma bulut teknolojilerini sağlıyor. “Bursting” teknolojisi sayesinde özel bulut ortamlarındaki iş yükünün anlık kapasite ihtiyaçlarını genel bulut platformundan karşılamak mümkün.

HP yenilenen Bütünleşik Bulut portföyü ile OpenStack topluluğunu desteklemeye devam ediyor ve kurumlara hem çeviklik kazandıran hem de inovasyonu hızlandıran uygun maliyetli karma bulut çözümleri sunuyor.

Açık kaynak kodlu bulut çözümlerinde sektör lideri olan HP, özel, genel ve karma bulut çözümlerinde OpenStack teknolojilerini Kurumsal Bütünleşik Bulut portföyüne entegre ediyor.

HP iki yıldan uzun bir süredir altyapı operasyonları, yazılım ve geliştirici araçlarında OpenStack projesine en büyük katkıyı sağlayan teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. HP’nin katkıları OpenStack entegrasyonu geliştirmeye ve kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanıyor. Bu da kritik iş yükünde hızla artan talebi karşılayan güvenilir ve ölçeklenebilen bir bulut platformunun geliştirilmesini sağlıyor.

HP Türkiye Teknoloji Lideri ve Bulut Çözümleri Bölüm Yöneticisi Mert Sarıkaya, HP’nin genişleyen bulut portföyünün sağladığı avantajları şu şekilde değerlendirdi: “Kurumlar iş yükünde taşınabilirliği kolaylaştırmak ve tek bir markaya bağımlı kalmayı önlemek için açık kaynak kodlu bulut çözümlerini değerlendiriyor. OpenStack’in özel ve genel bulut ortamlarını birbirine bağlayan avantajlarından yararlanan HP, sektörün en kapsamlı karma bulut çözümünü sunuyor. HP’nin bulut çözümlerini tercih eden kurumlar, “bursting” teknolojisi sayesinde iş yüklerindeki anlık kapasite ihtiyacını karşılamak için iş yüklerini kolaylıkla özel bulutlarından genel buluta taşıyabilecekler.”

Yeni teknolojilerle en gelişmiş çözümler

HP’nin lider özel bulut çözümünün son sürümü HP CloudSystem 7.2, OpenStack entegrasyonuyla yeni özellikler kazandı. Açık kaynak kodlu yazılım teknolojilerini bulut yapılarında kaynak atama, yönetim ve ölçeklendirme için sektörde kanıtlanmış kurumsal fonksiyonlarla birleştiren HP CloudSystem, OpenStack teknolojisinden yararlanarak iş yükündeki anlık artış taleplerini “bursting” teknolojisi ile sağlamanın yanı sıra KVM kaynak havuzlarını da destekliyor. Bu da kurumların kullandıkça öde modeliyle, kapasite artırımında doğrudan HP CloudSystem’in harici kaynakları kullanmasına izin veriyor.

HP buna ek olarak, kurumların ve hizmet sağlayıcıların bulutta ani talep artışını karşılayacak sistemleri güvenilir ve hızlı bir şekilde kurup yapılandırması için iki yeni HP CloudSystem Bursting Aktivasyon Hizmetini de duyurdu. Servisi sunan HP uzmanları sayesinde HP CloudSystem çözümleri arasında “bursting” yapılandırması çok daha basit ve kolay hale geliyor. Böylece birden fazla HP CloudSystem arasında ortak kapasite kullanımına geçiliyor ve hizmet sağlayıcılar müşterilerine isteğe bağlı olarak anlık ilave kapasite sunabiliyor. Ayrıca, yeni ortamın daha etkin yönetilmesi ve kullanılması amacıyla “bursting” ortamını işleten ve yöneten BT ekiplerine eğitim programları da sağlanıyor. Bu da karma bulut sistemlerini kurulumunu basitleştirerek kaynakların etkili bir şekilde kullanılmasını hızlandırıyor.

Kurumsal depolamada büyük ölçekli organizasyonların ve servis sağlayıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan HP, OpenStack Foundation’a Fibre Channel tabanlı depolama ürünlerinin özel ve karma bulut ortamlarında orkestrasyonu ve kaynak atamasına yönelik taslak mimari ve yazılım ile katkıda bulundu. Bu katkı çerçevesinde HP Bütünleşik Depolama portföyü, HP 3PAR StoreServ ve HP StoreVirtual Depolama çözümleriyle birlikte, iSCSI ile Fibre Channel protokollerinde OpenStack teknolojisini destekliyor. Bu da açık kaynak kodu benimsemiş bulut tabanlı kritik iş ortamlarına sahip, yüksek çalışabilirlik ihtiyacı olan kurumlara daha fazla esneklik ve maliyet optimizasyonu sağlıyor.

Yazan 31 Mayıs 2013 Cuma. Kategori Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME