EOA Ödül Töreninde Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülünü Teleperformance Aldı

teleperformance_logoÇok-kanallı çağrı merkezi çözümleriyle ön plana çıkan çağrı merkezi servis sağlayıcısı Teleperformance, sosyal sorumluluk odaklı ve doğa koruma duyarlılığı gösteren kurumsal kampanyalarıyla EMEA bölgesinin en saygın ödüllerinden birini aldı.

Çağrı merkezi servis sağlayıcısı Teleperformance, Avrupa Dış Kaynak Kullanımı Vakfı (EOA) tarafından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yapılan EOA Ödül Töreni’nde Avrupa’nın en büyük “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü”ne layık görüldü. Teleperformance, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki operasyonları, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yaptığı 10 milyon doları aşkın kurumsal bağışı ve Dünya Vatandaşı (Citizen of the World) gibi toplumsal farkındalık yaratan projeleriyle rakipleri arasından sıyrıldı.

Sektörün Avrupa’daki en büyük ve en saygın kuruluşlarından biri olan EOA, yerel, bölgesel ve evrensel düzeyde sürdürülen en iyi kurumsal sosyal sorumluluk ve Dış Kaynak Kullanımı uygulamalarını değerlendirerek geniş kitlelerle farklı platformlarda paylaşıyor.

2007’den bu yana Clinton Global Initiative aracılığıyla, 46 ülkede 138 bin çalışanıyla çeşitli sivil toplum girişimlerine 10 milyon dolardan fazla ayni ve nakdi bağış yapan Teleperformance ise, 2006’da hayata geçen “Dünya Vatandaşı” (Citizen of the World – COTW) ve 2008’de uygulanmaya başlayan “Gezegen Dostu” (Citizen of the Planet -COTP) gibi kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle bu alandaki tutarlılığını ve duyarlılığını sürdüren dünyanın öncü şirketlerden.

EOA Ödülü’nün odak noktası olan “Dünya Vatandaşı” projesi, dünyanın farklı ülkelerinde yaşam mücadelesi veren zor durumdaki çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik küresel çaptaki çalışmalara katkıda bulunan ve çocukların bireysel potansiyellerini gerçekleştirmelerini amaçlayan çok yönlü bir proje.

EOA Yönetim Kurulu Üyesi ve EOA Fransa Şubesi Kurucu Ortağı Armand Angeli, ödülle ilgili olarak, “İş performansının yanı sıra jüri üyelerini en çok etkileyen, Teleperformance’ın kurumsal kaynaklarını, yeteneklerini ve insan gücünü güçlendirmeye yönelik geliştirdiği kapsamlı vizyonu ve insanların hayatlarıyla çevresel şartlarını iyileştirmeye yönelik geniş bir coğrafyayı kapsayan kararlı tutumuydu. Teleperformance, dünya çapındaki olumsuz ekonomik atmosfere rağmen, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini operasyonlarına başarıyla entegre edebildi” dedi.

“Bireysel çabalarımızı ekip ruhuyla birleştirirken kurumsal yeteneklerimizi kaynaklarımızla bir araya getirdik” diyen EMEA Bölgesi Başkanı ve Teleperformance İcra Komitesi Üyesi Brigitte Daubry ise sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu sayede, EOA’nın da bizi onurlandıran bu özel ödülle onayladığı gibi, Teleperformance olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle insanların hayatında ve doğal çevrenin korunmasında doğrudan etki yaratabildik”

Teleperformance CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Julien ile Pazarlama Grubu Başkanı ve Teleperformance İcra Komitesi Üyesi Paulo César Salles Vasques de ödülle ilgili olarak şunları söyledi: “Teleperformance olarak çalıştığımız bölgelerdeki toplumsal ve çevresel sorunlara her zaman duyarlı olduk, gelecekte de bu hassasiyeti sürdürmeye devam edeceğiz. Yerel ve uluslararası düzeyde insanların ve çevresel sorunların çözümünde sergiledikleri bütüncül bakış açıları ve çıkarsız yaklaşımları nedeniyle EMEA bölgesindeki çalışanlarımızla gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıl çalışanlarımız, yüzlerce Teleperformance projesi kapsamında gönüllü olarak çalışarak kendilerinden çok daha zor durumdaki insanlara hem zamanını hem de kalbini ayırdı. Hatta büyük bölümü kan bağışında bulunarak kendilerinden bir parça bile vermiş oldu. Bizi gururlandıran bu özel ödül için EOA’ya ve hem başarılı bir profesyonel hem de iyi bir insan olunabileceğini her seferinde bir kez daha kanıtlayan Teleperformance EMEA çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu haklı ödül, hepimizin.”

Yazan 31 Mayıs 2013 Cuma. Kategori Her Şey!, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME