Epson’la 1.5 kat daha hızlı foto tarama imkanı

Epson_Perfection_V600_Photo,_Right_Open_with_Film_Holder,_tif_file

Dijital görüntüleme çözümlerinde öne çıkan Epson, yeni Perfection V500 Office ve Perfection V600 Photo tarayıcılarını pazara sundu. Küçük ofisler ve ev kullanımnın ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan yeni cihazlar, düşük güç tüketimi ile hızlı tarama özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazlar, ısınma süresine ihtiyaç duymadan açılır açılmaz tam kapasiteyle çalışabiliyor. V500 tarayıcı, 6400dpi optik çözünürlüğü ve PDF taramasıyla bir ev ofisin doküman, fotoğraf ve film reprodüksiyonu ihtiyaçlarını karşılıyor. V600 Photo ise fotoğraf sanatçılarının ihtiyaçlarına cevap vererek, yüksek çözünürlüğe ek olarak 3.4DMAX optik yoğunluğu yüksek kalitede film, fotoğraf taraması yapabiliyor. Her iki yeni ürün de enerji tasarrufu sağlıyor.

Epson, küçük ofisler, ev kullanıcıları ve fotoğrafla uğraşanlara özel, en iyi sonucu alabilecekleri ve enerji tasarrufu sağlayan iki yeni tarayıcıyı piyasaya sundu: Epson Perfection V500 Office ve Epson Perfection V600 Photo… 6400dpi çözünürlüğe sahip bu yeni tarayıcılar, küçük bir ev ofisin ihtiyacı olan doküman, fotoğraf ve film reprodüksiyonu ihtiyaçlarının tümüne hizmet ediyor.

Geniş bir doküman besleyicisine sahip olan tarayıcılar, 30 sayfaya kadar otomatik besleme yapabiliyor. PDF formatında da çoklu sayfa taraması yapabilen ve otomatik olarak PDF dosyasına kaydedebilen bu cihazlar aynı zamanda, direkt olarak dijital arşive kayıt yapabiliyor. Bu da fotoğraf ve dokümanları saklayıp paylaşmada büyük bir kolaylık sağlıyor.

V500 Office’de bulunan ReadyScan teknolojisi, cihazı açıldığı anda taramaya hazır hale getirip, ofis ortamında hiç zaman kaybettirmiyor. Şık tasarımı ile de dikkat çeken V500 Office, hız, yalınlık ve kaliteyi bir arada sunuyor. Cihaz, içinde bulunan Saydamlık Birimi (TPU) adı verilen mekanizması sayesinde, panoramik orta format filmlerde de kullanılabiliyor. 12 kare 35 mm film, 4 kare 35 mm slayt ya da 1 kare 6×12 cm orta format filmi bir defada tarayabilen cihaz, özellikle slayt ve imajların saklanmasında uygun özelliğinden dolayı tercih edilecek.

Epson Perfection V600 Photo ise, V500 Office’in sunduğu TPU ve tek tuşta kolaylık gibi özelliklerine ek olarak yine 35mm film şeritleri, slaytlar tarayıp saklayabiliyor ve 6×22 cm boyutundaki tam format panoramik filmlerle de çalışılmasını sağlıyor. V600 Photo, baskı için fotoğraf reprodüksiyonunun yanı sıra, önemli anı ve imajların saklanıp korunmasında da ideal çözümler sunuyor.

ENERGY STAR uyumlu olan cihazlar, Epson’un inovatif teknolojisi ReadyScan LED sayesinde, güç tüketimini en aza indiriyor. Söz konusu teknolojisi ile bekleme zamanına gerek bırakmayan Epson V500 Office ve V600 Photo’nun tarama hızları da bir önceki modellere göre 1,5 kat artış gösterdi.
Her iki model, toz ve çiziklerin kaldırılması, dokümanın pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılan DIGITAL ICE teknolojisiyle de dikkat çekiyor.

Yazan 25 Aralık 2009 Cuma. Kategori Güncel, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME