Epson, “Sürdürülebilirlik Yıllığı 2010”’da sınıf atladı

Little_girls_playing_in_the_yellow_fieldDünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren firmaların hepsi büyümek istiyor. Ancak, çevresel etkiler dikkate alındığında şirketlerin bunu yaparken sürdürülebilir gelişmeleri de önem kazanıyor. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da dünya şirketleri arasında yürütülen çalışmalar sonunda sürdürülebilir büyümeye özen gösteren firmalar belirlendi.

Firmaları belirlemeye yönelik araştırma, dünya çapında SRI (Sosyal Sorumluluk Yatırımları) çalışmalarını yürüten SAM Grubu tarafından gerçekleştirildi. Araştırmada, şirketler ekonomik, sosyal ve çevresel konularda belirlenen 100 kritere göre değerlendiriliyor ve sürdürülebilir büyüme oranları belirleniyor. Değerlendirilen 58 sektörden 1.200 firmayı içeren “Sürdürülebilirlik Yıllığı 2010” çalışması da Ocak ayında yayınlandı.

Söz konusu firmalardan 246’sı “Altın”, 84’ü “Gümüş” ve 65’i de “Bronz” sınıfında değerlendirildi. Sürdürülebilir büyümeye özen gösteren baskı ve görüntüleme teknolojileri alanının lideri Epson, “Sürdürülebilirlik Yıllığı 2010” çalışmasına girmeyi hak kazanan ofis ekipmanları ve bilgisayar firmaları arasında yedinci sırada ve “Gümüş” sınıfında gösteriliyor.

Epson, söz konusu yıllığa ilk kez 2008 yılında girmiş ve “Bronz” sınıfında yer almıştı. Aynı yıl Epson, DJSI (Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi) listesine de girmeyi başardı. Epson Türkiye Genel Müdürü Sevil Kanat, “Sürdürülebilirlik Yıllığı 2010” araştırmasında sınıf atladıklarını vurgulayarak, “Gümüş sınıfında gösterilmemiz, çevre koruma, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir büyüme konularındaki özenimizi kanıtlamaya yetiyor.

Üretim tesislerinden, dünyadaki ofis ortamlarımıza kadar şirketimiz çevre koruma ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmaya önem veriyoruz. Dolayısıyla, bize verilen bu payeleri hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Yazan 19 Mart 2010 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME