ESET’den yeni yılda yeni güvenlik çözümleri

ESET_urunleriESET, dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen antivirüs programlarından olan ESET Smart Security ve ESET NOD32 Antivirus ürünlerinin 4.2 BETA sürümlerini piyasaya sürdü. Yeni sürümde ESET Smart Security’nin antivirus, antispyware, personal firewall ve antispam gibi tüm ana modülleri çok daha iyi performans ve kararlılık sağlayacak şekilde geliştirildi.

Yeni özelliklerin en önemlilerinden biri olan “Güvenilir Bölge Kimlik Doğrulaması”, taşınabilir bilgisayarların güvenliği için geliştirildi. Kimlik doğrulaması LAN ayarlarının değiştirilmesi ile ağ üzerinde tespit edilen doğrulama sunucusu aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Bu yeni sürüm ile birlikte kullanıcı yeni kurallar oluşturabilir ve bu kurallar arasında istediği gibi kolayca geçiş yapabilir. Firewall Profilleri sayesinde ise yeni bir özellik daha geliyor. Her firewall profilinin özel ayarları olabiliyor. Bu sayede değişik durumlar için varsayılan, aktif, inaktif gibi farklı profil eylemleri gerçekleştirilebiliyor.

ESET Smart Security 4.2 diğer geliştirmelerin yanı sıra kullanıcıların Kurtarma CD‘si (RescueCD)  oluşturabilmeleri adına Windows 7 için Windows Automated Installation Kit 2.0’ı da destekliyor. Dahası artık Mozilla Thunderbird 3 e-posta istemcileri de destekleniyor. Ek olarak ESET Smart Security 4.2’nin var olan antispam yeteneği de geliştirilmiş durumda. ESET ayrıca Şifrelenmiş İletişim Tarayıcısı’nda da geliştirmeler yaptı ve artık ESET NOD32 Antivirus 4.2, Windows NT 4.0 SP6’yı da destekliyor.

Genel beta sürümü, resmi sürüm bu yıl içinde yayınlanıncaya kadar indirilebilir durumda olacak. Daha detaylı bilgi için ve download için http://www.eset.eu/download/beta adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazan 05 Şubat 2010 Cuma. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “ESET’den yeni yılda yeni güvenlik çözümleri”

  1. zGorNo Gravatar

    İnşallah yine virüs veya trojan kaçırmıyordur bu yeni sürümleri, başıma çok geldi bu esetin trojan kaçırma olayı. Bulamadığı virüsleri Bitdefender ile temizleyebildim ancak.

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME